Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Park Śląski czeka na nowego prezesa

  • Dodano: 2018-12-13 13:00

Po rezygnacji Anety Moczkowskiej ze stanowiska prezes zarządu spółki, Rada Nadzorcza WPKiW rozpoczęła konkurs na to stanowisko. Kto zasiądzie w fotelu prezesa Parku Śląskiego?

Tego nie dowiemy się do 11 stycznia. To ostateczny termin składania dokumentów w postępowaniu rekrutacyjnym rozpisanym przez Radę Nadzorczą Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. Sytuacji w WPKiW towarzyszą kontrowersje w związku z postępowaniem nowego marszałka województwa i samorządowców z ramienia PiS po przejęciu władzy. Jakub Chełstowski nakazał zabezpieczenie telefonów i laptopów prezesów i dyrektorów spółek zarządzanych i współfinansowanych przez Urząd Marszałkowski. W sierpniu ze stanowiska prezes Parku Śląskiego zrezygnowała Aneta Moczkowska. Tyszanka została powołana przed wakacjami do zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Rada Nadzorcza wymaga od kandydatów wykształcenia wyższego i najmniej pięcioletniego stażu pracy, w tym trzech lat na stanowiskach kierowniczych. Oprócz korzystania z pełni praw publicznych, posiadania pełnej zdolności do czynności prawnych, niepodleganiu określonym w przepisach prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka zarządu w spółkach handlowych od przyszłego prezesa oczekuje się przedstawienia na piśmie koncepcji kierowania WPKiW S.A. ze szczególnym uwzględnieniem określenia źródeł finansowania.

Jak czytamy w ogłoszeniu rekrutacyjnym "dodatkowym atutem kandydatów będzie: udokumentowana znajomość języków obcych, doświadczenie w zarządzaniu spółkami prawa handlowego, w zakresie pozyskiwania środków z funduszy publicznych i komercyjnych, w zarządzaniu zasobami ludzkimi, w realizacji inwestycji oraz w zakresie nadzoru nad inwestycjami". Mile widziany jest również zdany egzamin na członka rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa.  Rekrutacja potrwa od 2 do 11 stycznia przyszłego roku. Po tym czasie dowiemy się, kto będzie od początku 2019 roku zarządzał jednym z największych parków miejskich w Europie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.