Wiadomości z Chorzowa

Lokatorzy z Chorzowa zadłużeni na ponad 200 mln złotych! 

 • Dodano: 2020-02-16 06:00, aktualizacja: 2020-02-15 18:33

Chorzów ma problem z lokatorami mieszkań komunalnych. Zadłużenie mieszkańców wobec PGM w ciągu ostatnich lat wzrosło do ponad 200 mln złotych – informują chorzowscy urzędnicy. I jak dodają to skutecznie hamuje inwestycje w mieszkalnictwo komunalne. 

Lokatorzy z Chorzowa nie płacą, więc nie ma pieniędzy na remonty

W Chorzowie jest ponad 12 tysięcy mieszkań komunalnych, ale nie wszyscy lokatorzy chcą za nie płacić. Tylko za 2018 rok zadłużenie mieszkańców wobec ZK PGM wyniosło prawie 25 mln złotych – informuje, wydawany przez Urząd Miasta, Twój Chorzów. To odbija się na pozostałych lokatorach, którzy uczciwie płacą rachunki. 

- ZK PGM wraz z władzami miasta zapowiedzieli dużą akcję remontową, która pozwoli chorzowianom żyć wygodniej i w lepszych warunkach. Prace przewidują chociażby budowę łazienek i ubikacji w mieszkaniach komunalnych. Niestety, z powodu nierzetelności części lokatorów, remonty nie odbywają się tak szybko jakby mogły, ponieważ miliony złotych nie trafiają na konta PGM i brakuje ich na inwestycje – czytamy w urzędowym periodyku.

Długi lokatorów z Chorzowa zostaną umorzone?

Zadłużenie lokatorów mieszkań komunalnych w Chorzowie jest już tak duże, że potrzebna jest uchwała umorzeniowa. Jak informuje chorzowski magistrat ma ona na celu udzielenie pomocy osobom, które z jakiś powodów wpadły w długi, ale chcą je zmniejszyć. Jednym z pomysłów to „praca za czynsz”, ale w planach są też inne rozwiązania.

- Jeżeli mieszkaniec zacznie spłacać należność, chociażby w sposób ratalny, to może być pewien, że nie będą mu naliczane odsetki. A one niejednokrotnie przewyższają zaległość podstawową – na łamach Twojego Chorzowa zapewnia Mariola Roleder, zastępca prezydenta Chorzowa

W Chorzowie jest także możliwość czasowego obniżenia czynszu dla najemców mieszkań komunalnych. Jeżeli w wyniku trudnej sytuacji życiowej jest problem z opłaceniem mieszkania, to czynsz może zostać obniżony nawet na rok. Każda taka sprawa jest rozpatrywana indywidualnie. 

Zobacz także

Komentarze (37)    dodaj komentarz »

 • Pracująca

  Najłatwiej dać menelom mieszkanie, a człowiek, który ciężko pracuje ma siedzieć u prywaciaka. Oto efekty. Gigantyczne zadłużenie!

 • Gall

  Starałem się o mieszkanie z listy i nie dostałem bo za duży dochód 2,5 tys i mi się nie należy a poza tym nie zezwolili na łazienkę w mieszkaniu bo to obciąża stropy i że inni lokatorzy też nie mają to i ja nie mogę być wyjątkiem. A mieli by i moje pieniądze z czynszu i za darmo wyremontowane mieszkanie. Ale dla nich liczą się przepisy a nie wpływ kasy.

 • Mimi

  Chyba prawie wszyscy zapomnieli że mieszkania komunalne są dla biednych a nie bogatych!!! Po to są przyznawane żeby ten biedniejszy nie musiał mieszkać pod mostem a nie po to by bogatszy mniej płacił bo ma taki kaprys! Co z wami jest?!

 • Sa

  No dobrze ale to nie oznacza, że ci ubożsi nie muszą za nie płacić. Inaczej to kto ma utrzymywać te lokale, ci którym ich odmówiono bo za dużo zarabiają?

 • Mieszkanka

  Biedniejszy to znaczy że nie musi płacic ? Jak jest zdrowy to niech odpracuje a 2500zł to co bogaty i moze kredyt ma sobie wziasc na mieszkanie ciekawe ktory bank da takiemu czlowiekowi nieroby do roboty a nie wspierac tak sie nauczyli ja bym nie dala ani zlotowki tym co od lat nie płaca bo to nie pomoc socjalna tylko darowizna i za czyje? Za tych co uczciwie pracuja Umorzenie dlugu to nie gospodarności i brak szacunku dla ciezko pracujacych i uczciwie płacacych rachunki jak nie placisz jestes zdrowy to na ulice

 • Mieszkanka

  Co do mieszkan to racja syn ma 21 lat jak poszlam synoei po wniosek na mieszkanie to uslyszalam ze przy takim dochodzie synowi mieszkanie sie nie nalezy i uslyszalam od Pani ze syna stac zeby sobie kupic. To jest nie normalne takim co stac placic za czynsz to im sie nie nalezy a takiej patologi mieszkania dawaja

 • DARO

  Cygany dostają nowe mieszkania wyremontowane, a ja jak byłem się pytać to powiedzieli mi że to jest mniejszość narodowa i im się należy, w życiu już nie zagłosuje na obecnego prezydenta kotale, żulom i całej patoli dają wszystko, a człowiek pracuje umowę o pracę ma i robią zawsze problem, czekałem 3 lata, wzięliśmy z żoną z listy mieszkanie do remontu, wpakowalismy 40 tyś zł i mamy spokój żałuję tego Chorzowa że tu mieszkam

 • Mirek

  To jest prawo ustalone przez PiS baranie a nie Kotale.

 • Niesprawiedliwe

  Tych chcą trzymać a ten co ma dochud i chce się starać o mieszkanie nie może ! Dramat

 • Lala

  Osoby które nie płacą dłuższy czas powinni eksmitowac na mniejsze mieszka na które ich stać. A te oddać innym ludzia którzy potrzebuja mieszkania a nie stać ich na kredyty.

 • Wolny

  Przecież tak jest!

 • Chorzowianin

  A może tak dla odmiany tych niepłacących wywalą na ulicę. Pracy jest masa na produkcjach brakuje ludzi, prosta zasada nie pracujesz a jesteś zdrowy tzn nie masz jakiejś grupy inwalidzkiej to nie dostajesz niczego z miasta, a jeśli już masz mieszkanie i nie płacisz czynszu to eksmisja na ulicę. Niech wlodaze miasta przejdą się cwajką zobaczą menelstwo po bramach które pije i nic i nego nie robi za właśnie socjal który im dajecie. Podsumowując wywalić na ulicę i zasiedlić normalnymi pracującymi ludźmi którzy, płacą podatki, czynsze i nie żyją na koszt miasta, państwa itp. Ciekaw jestem czy będzie taki czas że ktoś będzie miał na tyle mocne jaja ze to ogarnie i zrobi porządek z patolami. Obrazek z dzielnicy 7 rano niedziela otwierają bar 7:05 wewnątrz 5-10 osób siedzi i pije. Serio kto normalny zaczyna dzień od baru i piwa w tygodniu pewnie jest identycznie lecz jako że jestem w pracy nie mam okazji tego widzieć. Chociażby każdy z tych którzy tam siedzą jeśli nie płaci czynszu powinien natychmiast dostać eksmisję.

 • Lusia

  Czy ktoś mógłby policzyć jakie straty i obciążenie budżetu miasta generuje "pracownik" pgm na stanowisku "koordynatora" zamiany mieszkań! "pracownik" ten nic nie robi prócz jednej tabelki z adresami na miesiąc lub dwa i jak zechce to może odbierze telefon!! Za co dostaje wypłatę?! To dopiero legalne oszustwo. Tylko biednych oczerniają i głupoty wymyślają! Taka jest polityka miasta i pgm-u

 • Figo

  Pewnie kolesianki tej pani przeczytały twój kom ;-) Masz całkowitą rację. Dużo jest takich niepotrzebnych etatów. Polska

 • Mati

  Jak masz swoje mieszkanie i za nie nie płacisz to je mogą zlicytować kiedy wysokość zadłużenia przekroczy 50% wartości mieszkania ... Dbajmy o "biednych". Z chęcią 500+ zamieniłbym na pomoc prawdziwym potrzebującym. Są różne sytuacje życiowe w których pomoc jest wręcz potrzebna lecz odmawiana ... A tam gdzie są pijący i lenie wkłada się ogromne ilości funduszy wiedząc że sytuacja się nigdy nie zmieni. Sam byłem na ulicy 2 tygodnie bo przez oszusta firma mi padła. Komornicy i US zajęli wszystkie środki i nie zapłaciłem najmu za mieszkanie... Ale że dochody za ubiegły rok były to nic się nie należy. A jednak da się zarobić i odbić od dna. Przez to nie szanuje socjalu. Dać tylko tym którzy z racji zdrowia lub losowych sytuacji nie mogą się utrzymać. Alkoholika wysłać na odwyk i zabrać rentę... Jak znów zacznie pić to niech sam sobie radzi. Jak kobieta rodzi 7dme dziecko i płacze że nie ma za co je nakarmić... To zabrać wszystkie. W końcu jej nie stać na utrzymanie ich to głupotą jest rodzic kolejne.

 • Gość

  To niech dają mieszkania normalnym ludziom jak oboje rodziców pracuje mieszkanie ie nie należy bo stać ich na wynajem, jeden pracuje to nie dostanie bo nie będzie płacił a jak już dadzą to ruiny do remontu ale po eksmisjach dawają alkoholikom, paotolom mieszkania wyremontowane, wybiałkowane. Jest tyle mieszkań w Chorzowie pustych to trzeba jakieś durne punkty zbierać i czekać kij wie ile lat. To do kogo te prentenje niech mają sami do siebie.

 • Ludek

  Znów ktoś chce skłócić mieszkańców głupim artykułem! Nie dajcie się nabrać!

 • chorzowsky

  O, jakiś niepłacący się odezwał.

 • Frania

  Też cię to może spotkać. I może powinno

 • Wok

  W swoim życiu też miałem okres że nie byłem w stanie płacić ( brak pracy). Dług miałem 2 tyś, eksmisja. Po 2 latach długu było już przeszło 5 tyś plus odsetki! Razem przeszło 7 tyś. Tak sobie wyliczył pgm! Zacząłem pracować i zaraz komornik. Ok. Ściągnął ode mnie przeszło 12 tyś i zamknął sprawę. Po 5ciu latach pgm składa pismo do komornika i żąda znów przeszło 7 tyś!!! Zaległość główna wogóle nie zmalała a odsetki dalej sobie rosły! Nikt nie potrafi wytłumaczyć mi w pgm co się stało z kasą którą wpłaciłem. Pgm zawsze wpłacone pieniądze za zaległość wpłaca w pierwszej kolejności na główną zaległość, taka jest u nich formułka, a tu taka niespodzianka! Dlatego ludzie mają ciągle zaległości bo nikt nie wie na co idą nasze pieniądze. To zwykli oszuści i wyłudzacze od uczciwych ludzi. A tyle fajnych mieszkań które dostali ludzie prezydenta i płacą lub płacili czynsz socjalny, bo są super potrzebni miastu (np. kierowca ;-) ktoś przecież musi opłacić. Płaćcie i płaczcie, to jest motto pgm

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.