Wiadomości z Chorzowa

MBB czyli Młody Bankuje Bezpiecznie

  • Dodano: 2022-07-13 06:00, aktualizacja: 2022-07-13 06:08

Fundacja Dzieci Rodzice Szkoła zaprosiła Komendę Główną Policji do współpracy przy realizacji projektu „MBB czyli Młody Bankuje Bezpiecznie”, którego celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się w „świecie” bankowości elektronicznej.

Umiejętności te są bardzo ważne z perspektywy ochrony swoich pieniędzy

Projekt „MBB czyli Młody Bankuje Bezpiecznie” realizowany przez Fundację Dzieci Rodzice Szkoła (FDRS) (www.fdrs.org.pl) skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży, ale także ich rodziców i dziadków. Poprzez edukację dzieci chcemy edukować dorosłych. To dzieci mają być „przewodnikami” po bezpiecznym „świecie” bankowości elektronicznej dla swoich dziadków oraz rodziców. Jego główną zaletą jest przystępny i lekki sposób przekazywania wiedzy poprzez wirtualne escape roomy, w których uczestnik, rozwiązując quizy i zagadki związane z cyberbezpieczeństwem, nabywa potrzebną wiedzę i wykształca nawyki, które mogą pomóc ustrzec się przed narastającą plagą oszustw i wyłudzeń w wirtualnym świecie bankowości i handlu internetowego. Escape roomy i quizy uzupełnione są tradycyjnymi materiałami edukacyjnymi dostępnymi online na stronie fundacji. Całość dopełniają dwa konkursy z ciekawymi nagrodami rzeczowymi dla uczestników.

W konkursach, które trwają przez cały okres wakacji mogą wziąć udział osoby z całej Polski. Zwycięzców wyłoni powołana w tym celu komisja konkursowa.

Finał przedsięwzięcia i uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się w pierwszej połowie września 2022 roku.

Projekt realizowany jest w ramach programu grantowego „Haki na cyberataki” Fundacji Santander Bank Polska S.A.i jest dostępny na stronie internetowej Fundacji Dzieci Rodzice Szkoła pod adresem: www.fdrs.org.pl/santander/

Zapraszamy do edukacji przez zabawę.

PLIKI DO POBRANIA

MBB czyli Młody Bankuje Bezpiecznie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również