Wiadomości z Chorzowa

Mężczyzna sterroryzował pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień

  • Dodano: 2020-10-08 11:00

Chorzowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej zatrzymali mężczyznę, który sterroryzował pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień i zabarykadował się w jednym z pomieszczeń. Dzięki sprawnej akcji nikomu nic się nie stało - na szczęście to tylko założenia ćwiczeń dowódczo-sztabowych zorganizowanych przez funkcjonariuszy z chorzowskiej policji.

Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej

Dzisiaj kilka minut po 9 do dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie telefonicznie został powiadomiony przez pracownika WKU o wtargnięciu na teren jednostki mężczyzny,  który w jednym z pomieszczeń przetrzymuje zakładnika grożąc podpaleniem. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowane zostały wszelkie służby. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji nikomu nic się nie stało a agresor został zatrzymany przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. 

Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń, zorganizowanych przez chorzowskich policjantów. Ich celem było sprawdzenie procedur i przygotowania służb na wypadek zaistnienia sytuacji nadzwyczajnej. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.