Wiadomości z Chorzowa

Mężczyzna sterroryzował pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień

  • Dodano: 2020-10-08 11:00

Chorzowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej zatrzymali mężczyznę, który sterroryzował pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień i zabarykadował się w jednym z pomieszczeń. Dzięki sprawnej akcji nikomu nic się nie stało - na szczęście to tylko założenia ćwiczeń dowódczo-sztabowych zorganizowanych przez funkcjonariuszy z chorzowskiej policji.

Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności współdziałania służb w sytuacji kryzysowej

Dzisiaj kilka minut po 9 do dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie telefonicznie został powiadomiony przez pracownika WKU o wtargnięciu na teren jednostki mężczyzny,  który w jednym z pomieszczeń przetrzymuje zakładnika grożąc podpaleniem. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowane zostały wszelkie służby. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji nikomu nic się nie stało a agresor został zatrzymany przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. 

Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń, zorganizowanych przez chorzowskich policjantów. Ich celem było sprawdzenie procedur i przygotowania służb na wypadek zaistnienia sytuacji nadzwyczajnej. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.