Wiadomości z Chorzowa

Miasto po raz kolejny wspiera Ruch Chorzów

  • Dodano: 2022-10-13 09:30

Miasto, zgodnie z zapowiedziami i jednogłośną decyzją radnych, skonwertowało dług Ruchu Chorzów na akcje Spółki. Dzięki temu zobowiązania klubu zmniejszą się prawie o 3 miliony złotych. Stosowny akt notarialny podpisali Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa oraz Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów. 

Zobowiązania Ruchu Chorzów zmniejszą się o blisko 3 miliony złotych

Przypomnijmy: w sierpniu Rada Miasta podjęła decyzję o konwersji na akcje zaciągniętej w 2019 roku przez klub pożyczki wraz z odsetkami. W tym roku Miasto odjęło również akcję w wysokości 1,8 mln zł. Te pieniądze na pewno bardzo pozytywnie wpłyną na kondycję finansową Niebieskich, sprawozdania finansowe Spółki i proces jego odbudowy.

– To z pewnością ułatwi klubowi funkcjonowanie, podniesie jego wiarygodność, jako partnera biznesowego i pozwoli ze spokojem walczyć o sukcesy sportowe – podkreśla Marcin Michalik i dodaje: – Miasto, po rejestracji w sądzie kilku ostatnich pakietów akcji, będzie największym udziałowcem Ruchu, jednak pakiet większościowy nadal pozostanie w rękach prywatnych właścicieli.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również