Wiadomości z Chorzowa

Michałek prezydentem Chorzowa. Jakie ma plany na przyszłość miasta i co ze stadionem?

 • Dodano: 2024-04-09 13:30

Wczoraj dowiedzieliśmy się o tym, że w Chorzowie nie będzie drugiej tury wyborów samorządowych. Nowym prezydentem został Szymon Michałek, który zastąpi sprawującego urząd od 2010 roku Andrzeja Kotalę. Sprawdźcie, jakie plany na przyszłość Chorzowa ma nowy prezydent!

Chorzowianie wybrali nowego prezydenta

Za nami wybory samorządowe, podczas których wybieraliśmy między innymi prezydentów miast oraz członków Rady Miasta. Wczoraj Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała o wyniku wyborów samorządowych 2024. W niektórych miastach konieczne będzie przeprowadzenie drugiej tury wyborów, w innych zaś mieszkańcy decydowali o reelekcji obecnie urzędujących prezydentów miast.  Chorzowianie zdecydowali, że największym zaufaniem spośród trzech kandydatów na prezydenta miasta darzą Szymona Michałka, który podczas tegorocznych wyborów uzyskał 19 572 głosy, czyli 54,67% poparcia i tym samym w I turze wyborów pokonał Andrzeja Kotalę, który sprawował urząd prezydenta Chorzowa od 2010 roku.

Nowy prezydent Chorzowa spotkał się z mieszkańcami miasta

Nowy prezydent Chorzowa nie próżnuje! Już dzień po wyborach, w poniedziałek 8 kwietnia zaprosił mieszkańców miasta i kibiców Ruchu na spotkanie na chorzowskim Rynku o symbolicznej godzinie 19:20, która nawiązuje do daty powstania Ruchu Chorzów. Frekwencja była naprawdę imponująca.

Szymon Michałek spotkał się także z dziennikarzami, którym opowiedział o tym, jakie plany ma na przyszłość Chorzowa i co zamierza zrealizować jako pierwsze. Podczas spotkania nowy prezydent nie ukrywał swojego zaskoczenia faktem, że udało mu się zdobyć taką przewagę głosów już w I turze wyborów.

Plany na przyszłość Chorzowa

Szymon Michałek zapytany o plany na przyszłość, a przede wszystkim o to, jakie kroki zamierza podjąć w sprawie budowy stadionu Ruchu Chorzów, odpowiedział, że jako pierwsze konieczne jest przeprowadzenia audytu finansowego, który pozwoli mu lepiej przyjrzeć się temu, gdzie i na co do tej pory środki były przeznaczane, a dopiero później będzie mógł podjąć dalsze kroki.

Nowy prezydent Chorzowa zaznaczył także, że dla dobra i w poszanowaniu wyboru chorzowian zamierza współpracować z Koalicją Obywatelską, której najwięcej, bo aż 10 członków otrzymało mandaty radnych oraz Prawem i Sprawiedliwością, którzy uzyskali 4 mandaty. Przypominamy, że komitet wyborczy Szymona Michałka takich mandatów uzyskał aż 9.

W kwestii budowy stadionu Szymon Michałek nie chciał podać konkretnych dat, jednak zapewnił, że Klub na pewno odzyska stadion. Nowy prezydent zamierza między innymi ubiegać się o pozyskanie środków z Ministerstwa Sportu.

– Będziemy od początku pracowali nad tym, żeby pozyskać środki z Ministerstwa Sportu, dlatego bardzo zależałoby mi na spotkaniu z ministrem Nitrasem. W zależności od tego, czy będzie wyrażał zgodę na finansowanie, czy nie, będziemy podejmowali dalsze kroki. Jeżeli tak, będzie to prostsze i szybsze. Jeżeli nie, to będziemy to robili własnym sumptem i trochę dłużej to potrwa – powiedział Szymon Michałek cytowany przez portal chorzowski.pl

Jak twierdzi Szymon Michałek, wygrana jest dla niego ogromną radością, ale i zaskoczeniem, a przed nim jeszcze sporo nauki samorządowej, bo musi przenieść się z biznesu prywatnego na finanse publiczne. Plany na lepszą przyszłość mieszkańców miasta są jednak bardzo obiecujące.

Komentarze (22)    dodaj »

 • Tekiel

  Ale tu jest opłaconych przez PiS trolli. Boszzzzz.....

 • ABC

  Super. PO dalej w radzie miasta ma większość 19 do 4 :⁠-⁠):⁠-⁠):⁠-⁠):⁠,⁠-⁠):⁠-⁠)

 • Potwór

  PO wygrało ale nie będzie rządziło, nadszedł czas na zmiany.

 • Mieszkanka

  Dobre Dobre chłop oficjalnie poparty przez Trzecia Drogę czyli Koalicję Obywatelska wygrywa wybory a cały motłoch hur dur PiS wygrał... Brak słów jak się czyta wasze wypociny. Nikt tu na żaden PiS nie głosował i PiS nie wygrał. W dodatku stracił trzy mandaty w radzie miasta.

 • Pikej

  Michałek super Trzecia Droga i PO

 • CHORZOWIANIN

  Prezydentem miasta zostaje człowiek popierany przez Koalicję Obywatelską. W radzie miejskiej PiS zdobywa ledno cztery mandaty. Wy jesteście tak głupi? Czy to efekt przesycenia alkoholowego i nie ogarniacie że KO ma w chorzowskiej radzie miasta 19 głosów a PiS tylko 4?

 • Potwór

  To jakiś absurd, jeżeli Michałek miałby poparcie Koalicji Obywatelskiej to wątpliwe żeby ktoś na niego głosował.Po to były te wybory żeby przywrócić praworządność oraz logiczne myślenie w podejmowaniu decyzji.

 • La View

  Twój sposób postrzegania świata jest albo wynikiem problemu zdrowotnego albo jesteś zwykłym odrealnionym głupcem.

 • Taiiiki

  Michałek Trzecia Droga + PO

 • Potwór

  Pan Michałek razem ze swoimi ludźmi oraz PiS, dadzą radę.Pan Morawiecki przecież wyraźnie mówił że pieniądze na budowę nowego stadionu były zaplanowane w budżecie państwa na 2024 rok.Teraz trzeba się o nie upomnieć.

 • Li

  Tylko Morawiecki nie jest już premierem. Swoją drogą ciekawe jakby zapytać go o te pieniądze? Pewnie by powiedział że jakby był premierem to sprawa byłaby już załatwiona.

 • Halinka

  Pan Michałek jest z PO baranku boży. Właśnie toczą się rozmowy o współpracy.

 • Potwór

  Nie ma takiej możliwości, przecież to Pan Morawiecki załatwił pieniądze na nowy stadion, tylko współpraca z PiS ma sens.

 • Hajer

  Lecz się chopie

 • Halinka

  Z takimi urojeniami to człowiek powinien się leczyć. Chłopie idź do lekarza bo krzywdę sobie zrobisz.

 • Ares

  Morawiecki mówił to co każdy chciał usłyszeć przed wyborami... sugeruję dorosnąć i odróżnić obietnice wyborcze od możliwości... zwłaszcza Morawieckiego, który już nie jest premierem

 • Jadzia

  jasne.... najważniejszy stadion i kibole..... ale czego oczekiwać od gościa bez doświadczenia w zarządzaniu co się tylko promuje na klubowych popijawach...

 • Babcia

  Co to za głupoty! Właśnie, że jest to człowiek wykształcony,z doświadczeniem w zarządzaniu i ekonomii! Oprócz tego zaangażowany społecznie a nie tak,jak ty Jadzia tylko stękać i narzekać!!!

 • Li

  Z zemsty, że ich człowiek nie został prezydentem z Ministerstwa popłynie na nowy stadion równe zero złotych.

 • Tadek

  Jeszcze nie został prezydentem a już was wystawił HE HE HE HE HE HE HE

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również