Wiadomości z Chorzowa

"Miłość nigdy nie zawodzi", czyli kongres Świadków Jehowy na Stadionie Śląskim

 • Dodano: 2019-08-06 14:00

W dniach 9-11 sierpnia, Chorzów będzie gospodarzem jednego z największych kongresów w roku 2019, które odbędą się na sześciu kontynentach w ponad 200 krajach i w przeszło 400 językach. W maju tego roku Świadkowie Jehowy rozpoczęli ogólnoświatową serię trzydniowych kongresów pod hasłem „Miłość nigdy nie zawodzi”. Spodziewana liczba obecnych na Stadionie Śląskim osób, to 35 tysięcy.

Pewne punkty programu w Chorzowie będą transmitowane z większego kongresu międzynarodowego odbywającego się w Warszawie. Na ten kongres międzynarodowy przybędzie łącznie jakieś 7000 zagranicznych delegatów z 35 krajów. Na gospodarzy takich kongresów międzynarodowych wybrano 22 większe miasta w 18 krajach na świecie. Łącznie jakieś 140 000 delegatów z różnych krajów wybierze się w podróż, by uczestniczyć w tych większych zgromadzeniach.

Wydarzenie to unaoczni pozytywny wpływ miłości, która łączy ludzi z różnych środowisk — mówi Piotr Gibas, lokalny przedstawiciel Świadków Jehowy. 

Miejscowi Świadkowie Jehowy będą mieli okazję cieszyć się towarzystwem swoich współwyznawców i z radością przyjmą przybywających gości, którzy będą nocować w miejscowych hotelach i odwiedzą wiele lokalnych kawiarni, restauracji i popularnych atrakcji turystycznych.

Daty i miejsca tych kongresów można znaleźć w ich oficjalnym serwisie internetowym - www.jw.org.

Kilka faktów o kongresie międzynarodowym w Chorzowie

Data: 9-11 sierpnia 2019
Miejsce: Stadion Śląski
Spodziewana liczba obecnych: 35 000
Program w językach: polski, rosyjski
Liczba delegatów z różnych krajów: 5000

Najważniejsze punkty programu

Program kongresu będzie dotyczyć tego, jak zasady biblijne pomagają ludziom w praktyce. W piątek będzie on omawiał, jak miłość może pomóc przezwyciężyć takie przeciwności, jak trudne dzieciństwo, przewlekła choroba czy ubóstwo. W sobotę program skupi się na omówieniu tego, jak zasady biblijne pomagają mężom, żonom i dzieciom okazywać miłość sobie nawzajem. A w trakcie programu niedzielnego wygłoszony zostanie publiczny wykład biblijny zatytułowany „Gdzie znaleźć prawdziwą miłość w świecie pełnym nienawiści?”, który poruszy temat powszechnych uprzedzeń i nienawiści. Wstęp na kongresy Świadków Jehowy jest wolny. Nie przeprowadza się żadnych zbiórek pieniędzy.

Dane statystyczne o Świadkach Jehowy na rok 2018

 • 8 579 909 - liczba Świadków Jehowy na całym świecie
 • 240 - kraje, gdzie Świadkowie Jehowy są zarejestrowanym związkiem wyznaniowym
 • 119 954 - liczba zborów Świadków Jehowy na całym świecie
 • 20 329 317 - najwyższa liczba obecnych na zebraniach Świadków Jehowy na całym świecie
 • 975 - języki, w których dostępne są materiały w oficjalnym serwisie internetowym Świadków Jehowy — www.jw.org

TOP 5 Silesia na tropie sensacyjnego transferu w śląskiej piłce!


Źródło: TVS

Komentarze (21)    dodaj komentarz »

 • wierzący

  Jezus ostrzegał: "Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: 'Ja jestem'. I: 'Wyznaczony czas przybliżył się'. Nie podążajcie za nimi" (Łukasza 21:8). Mateusz informuje, że owi uzurpatorzy, zwodzący fałszywą nadzieją na bliski koniec obecnego systemu rzeczy, podawać się będą za pomazańców: "Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim, mówiąc: 'Ja jestem namaszczony' i wielu zwiodą" (24:5). Przymiotnik χριστος - w tym kontekście: "namaszczony". W przekładzie Nowego Świata nieprzypadkowo to ostrzeżenie zostało wyjątkowo mocno zdeformowane.Przywódcy tej organizacji od prawie 150 lat ogłaszają, że czas jest blisko. Od dawna wiedzą, że ich fundamentalna nauka o roku 1914 oparta jest na fałszu. W celu zaślepienia członków tej organizacji, w przekładzie Nowego Świata, na początku tekstu z Księgi Daniela 1:2 dodano zwodniczy zwrot: "Po pewnym czasie". Nie ma go w żadnym starożytnym manuskrypcie, ani w żadnym innym przekładzie. Dlaczego sfałszowano ten tekst? Jednoznacznie wskazuje on, że Jerozolima wraz ze świątynią była zburzona w roku 587 p.n.e., a nie 607 p.n.e.To prawda, że rok 537 p.n.e. był dla Daniela siedemdziesiątym rokiem niewoli. Pierwszym rokiem niewoli był dla niego jednak, nie jedenasty rok Sedekiasza, lecz trzeci rok królowania Jehojakima (Dn 1:1,2). To był dokładnie rok 606 p.n.e.606 p.n.e. + 19 lat (pozostałe 8 lat panowania Jojakima, do 11 roku Sedekiasza) = 587 p.n.e.To nie przypadek, że nie wypełniła się żadna zapowiedź oparta na nauce o roku 1914. Ta fundamentalna nauka oparta jest na fałszu. Czy świadomie kłamiący przywódcy tej organizacji rzeczywiście są "niewolnikiem wiernym i roztropnym"? O należących do Boga i Chrystusa czytamy: "I w ustach ich nie zostało znalezione kłamstwo" (Obj 14:1,5).

 • King

  Ale masz gościu zryty beret ....mam ich za sąsiadów. Kiedys wyjechalem w traase i zepsul mi sie samochod przejezdzali ludzie i zatrzymali sie pomogli i przenocowali bezplatnie to byli ich bracia duchowi . Nie znam inyxh wyznawcow religi ktorzy bezinteresownie zatroszcza sie i pomoga . Jestem katolikiem ale astydze sie swoich bo na emna mieszka rozwodka z nowym ju 4 gosciem i lata ciagle do kosciola ksiądz o wystkim wie i błogosławieństwo daje za kase to jest sekta ...

 • Queen

  Zatroszczą bezinteresownie, ale do czasu...Na początku jest wielka miłość do zainteresowanego, a później albo będziesz "z nami" albo wypad.I nie powiemy ci już nawet "dzień dobry" na ulicy.Taaaak, "miłość nigdy nie zawodzi" ;-)Wyznanie, w którym paradoks goni paradoks.

 • Nn

  Wystarczy wpisać w necie afera pedofilska w Australii wsrud świadków i obejrzeć zeznania ich guru jak mataczy a potem film w ich telewizji jak tłumaczy swoim wyznawcą że to wszystko nieprawda i żeby nie oglądali niczego co oni sami im nie nagrają bo to niby nieprawda,

 • Oo

  Wystarczy wpisać w necie afera pedofilska w Australii wsrud świadków i obejrzeć zeznania ich guru jak mataczy a potem film w ich telewizji jak tłumaczy swoim wyznawcą że to wszystko nieprawda i żeby nie oglądali niczego co oni sami im nie nagrają bo to niby nieprawda, Sekta i tyle

 • Socjolog

  Ludzie oświeceni w bajki o krasnoludkach nie wierzą. Naiwniaków zaś mi nie żal. Jehowi są pięknym psychologicznym przykładem osób słabych, zmanipulowanych a bardziej dosadnie głupich.

 • Świadkowie Jehowy 1006

  Świadkowie Jehowy dużo mówią o miłości. Mało kto wie, ale uważają że w armagedonie zginą wszyscy ludzie poza 8 milionami świadków. Otwarcie są uczeni separowania się od "złego świata". Ciekawe, że gdy spotykamy ich gdy próbują werbować nowych wyznawców nie informują o tym, że nie można od nich po prostu odejść. Gdy ktoś to zrobi, nazywają go grzesznikiem i całkowicie separują się, zrywając wszelkie kontakty, nawet te rodzinne. Co więcej, sami wzajemnie się pilnują i donoszą, gdy ktoś utrzymuje jednak kontakt dzieckiem czy innym krewnym, który odszedł z tj grupy.Inny ciekawy fakt, w Australii władze odkryły, że ich duchowni przed organami ścigania 1006 pedofilów mających na koncie prawie 1800 ofiar. Szczegóły - Australian Royal Commision - Jehovahs Witnesses.A teraz urządzają kongres na którym będą przekonywać jaka to miłość i radość panuje w ich religii.

  • Świadkowie Jehowy 1006
   2019-08-07 19:28
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • King

  A zostal ktos skazany czy tylko przesłuchania byly . Poki ktos jest nie skazany funkcjonuje takie cos jak domniemanie niewinności.

 • Antytalent

  Nawiedzonych widzę tu nie brakuje.

 • baca

  i to ostatnie zdanie jest kwindesencja.....gonic jak psow spod drzwi...albo psami poszczuc

 • o. Robert

  Jehowcy są jak politycy. Dużo opowiadają, recytują biblijne teksty tylko że nic z tego nie wynika. Znałem dwóch takich ograniczonych. Byli to najpodlejsi ludzie których miałem nieprzyjemność znać.

 • Tomek

  byłem na kongresie świadków jechowy na Legii w Warszawie , w zeszlym roku warto zobaczyć, niesamowite wydarzenie , bardzo mili serdeczni ludzie

 • Pralnia Mózgu

  Dają darmowe jedzenie? Jeśli tak to chętnie skorzystam. Dobrze coś zjeść przed imprezą alkoholową.

 • Ginter

  Tak samo mówią o miłości jak katolicy. Dużo słów a czyny zupełnie z innej beczki. Religia to to samo co patriotyzm czyli zakładanie ludziom kajdan na ręce i mózgi żeby za wiele nie myśleli, pracowali i składali ofiary.

 • Świadkowie Jehowy 1006

  "Miłość nigdy nie zawodzi" Szkoda tylko, że zawodzi gdy ktoś od nich odejdzie. Jak oni mogą mówić o miłości, gdy stosują takie zasady?:"Ale co zrobić, jeśli poza zborem znalazł się nasz krewny lub bliski przyjaciel? Niewątpliwie jest to próba lojalności — nie względem tego człowieka, lecz względem Boga. Jehowa obserwuje, czy będziemy przestrzegać Jego przykazania, by nie zadawać się z żadną taką osobą (odczytaj 1 Koryntian 5:11-13).Strażnica z 15 kwietnia 2012, s.12"

  • Świadkowie Jehowy 1006
   2019-08-06 16:28
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • storcik

  Do wykluczenia dochodzi tylko w momencie kiedy osoba która popełniła grzech nie okazuje skruchy.....Więc Miej pretensje do Siebie bo wiedziałeś co się z tym wiąże i jakie ponosisz konsekwencje!!!Sytuacja przykra jest najbardziej dla członków rodziny i przyjaciół-bo to Im została zrobiona największa krzywda,a takie wpisy świadczą własnie o kompletnym braku skruchy i pokory za popełniony grzech!!!

 • Brat MORISON

  Ja w niedzielę nie będę na kongresie, bo idę kupić whisky.

 • Świadkowie Jehowy 1006

  Storcik widzę, że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Kto mówił o wykluczeniu? Dlaczego macie zerwać kontakt rodzinny z osobą, która z własnej woli od was odchodzi? Przypisywanie wyimaginowanych grzechów byłym członkom waszej grupy to wasz podstawowy problem.

  • Świadkowie Jehowy 1006
   2019-08-07 18:33
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • doulos achreios

  Czy Pan pyta, czy już z góry wie?Jeśli Pan szczerze pyta, szczerze powiem: to nie Świadkowie wymyślili sobie wykluczanie ze zboru - to jasny nakaz biblijny, choćby z tego wersetu, który powyżej sam Pan przytacza. Świadkowie wyjaśniają, dlaczego jest to mądre i pożyteczne dla wszystkich, włącznie z samym grzesznikiem. Bez trudu znajdzie Pan te wyjaśnienia na stronie internetowej jw.org - można się z nimi nie zgadzać, ale nie można udawać, że te wyjaśnienia nie istnieją. Od siebie dodam, że to ten, który 'od nich odejdzie', stawia swoich bliskich w sytuacji bez wyboru. I nieuczciwe jest oczekiwać, że bliscy kogoś, kto zdradził ich Boga, będą udawać, że nic się nie stało. A jeśli to Pan 'od nich odszedł' - to właśnie pokazuje Pan swoim nastawieniem, że nie ma po co do nich wracać. W tym przypadku proszę nie silić się na jakąkolwiek odpowiedź - nawet na nią nie spojrzę.

 • Tome

  A czy Świadkowie Jehowy też na podstawie nauk biblijnych ukrywają pedofilię w Australii, w Polsce, w USA i w wielu innych krajach? Bo jakoś na Waszej stronie jw.org nic nie piszecie o problemie pedofilii w swoich szeregach.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.