Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Młodzieżowe spotkanie z prawem

  • Dodano: 2018-04-23 07:30, aktualizacja: 2018-04-23 07:41

Już po raz kolejny w ramach współpracy Miasta Chorzów z Fundacją Honeste Vivere - prowadzącą jeden z punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie naszego miasta – we wtorek 24.04.2018r., odbędzie się szkolenie z zakresu edukacji prawnej pt: „ABC prawa”.

Tym razem uczestnikami będą uczniowie drugich klas Liceum Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 przy ul. Harcerskiej w Chorzowie.

Spotkanie to ma umożliwić młodzieży zapoznanie się z podstawowymi prawami normującymi funkcjonowanie w rodzinie i szkole, zagadnieniami związanymi z odpowiedzialnością karną, ochroną dóbr osobistych, a także z zasadami dziedziczenia oraz prawem spadkowym. Młodzi sportowcy, którzy częstokroć znaczenie szybciej od swoich rówieśników zaczynają pracę zawodową, będą mogli zapoznać się również z zagadnieniami dotyczącymi uregulowań prawnych w zakresie sportu, a adwokat prowadzący szkolenie odpowie na ich pytania.

To już trzecie takie spotkanie w ramach działań z zakresu edukacji prawnej podejmowanych przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Chorzów. Poprzednie odbyły się w 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. J.Słowackiego oraz II Liceum Ogólnokształcącym im. J.Ligonia.

Punkt prowadzony przez Fundację Honeste Vivere jest jednym z czterech działających na terenie Miasta Chorzów. Zachęcamy uprawnionych mieszkańców do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej. Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w zakładce Nieodpłatna Pomoc Prawna:

  • wykaz punktów nieodpłatnej pomocy prawnej:

http://www.bip.chorzow.eu/index.php?kat=144490208110115815

  • wykaz osób, którym przysługuje nieodpłatna pomoc prawna:

http://www.bip.chorzow.eu/index.php?kat=144490297337315653

Następna informacja