Wiadomości z Chorzowa

Nadchodzi sezon świąteczny. Czy w Chorzowie pojawią się dekoracje?

  • Dodano: 2022-11-09 12:15

Za ponad miesiąc będziemy obchodzili Święta Bożego Narodzenia. W sklepach już zaczęły pojawiać się choinki, mikołaje oraz inne świąteczne ozdoby. Co roku w śląskich miastach również pojawiały się dekoracje – najczęściej świetlne, zawieszane na latarniach. Czy w tym roku zobaczymy je na chorzowskich ulicach?

Coraz bliżej święta

Rozpoczął się listopad, a wraz z nim pierwsze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W sklepach można już kupić świąteczne ozdoby, które mają wprowadzić nas wszystkich w świąteczny  nastrój. Z pewnością już niebawem dekoracje pojawią się również w przestrzeni miejskiej. Może się jednak okazać, że będzie ich mniej niż w poprzednich latach. Powód? Rosnące ceny energii elektrycznej.

Jak będzie w Chorzowie?

O to, czy w tym roku ozdoby pojawią się w miejskiej przestrzeni, zapytaliśmy rzecznika Urzędu Miasta Chorzów. Odpowiedź może nieco zasmucić miłośników pięknych, świecących świątecznych dekoracji.

- W tym roku iluminacje świąteczne związane ze świętami Bożego Narodzenia zostaną natomiast ograniczone do minimum – mówi Tomasz Breguła, Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Chorzowie.

Ograniczenia nie będą dotyczyły wyłącznie dekoracji świątecznych – miasto planuje zaoszczędzić poprzez wyłącznie oświetlenia niektórych obiektów.

- W związku z rosnącymi kosztami energii elektrycznej, wprowadzone zostaną oszczędności w ramach oświetlenia przestrzeni publicznej. Od tego tygodnia wyłączane będą iluminacje obiektów miejskich oraz sakralnych, podłączone do obwodów miejskich, w następnej kolejności parki i skwery w godz. 0.00 - 4.00 – dodaje.

Z pewnością Chorzów nie jest jedynym miastem, które decyduje się na takie kroki. Rosnące ceny energii elektrycznej oraz opału, a także ciężka sytuacja finansowa samorządów zmuszają władze miasta do podejmowania takich decyzji.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Grażyna

    Można zobaczyć tą oszczędność na Rynku pod UM

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również