Wiadomości z Chorzowa

Nagrody w konkursie fotograficznym wręczone!

  • Dodano: 2016-01-26 08:00, aktualizacja: 2016-01-26 09:09

W poniedziałek w Gimnazjum nr 10 im. Jana Kochanowskiego odbył się finał świątecznego konkursu zdjęciowego. Jednym z partnerów konkursu był portal MojChorzow.pl.

W fotograficznych zmaganiach udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Chorzowa i miast ościennych. Szkoła zorganizowała zabawę w ramach swoich prężnych działań w dziedzinie fotografii. Placówka prowadzi bowiem klasy o profilu medialnym.

Klasa artystyczno-medialna funkcjonuje w naszym gimnazjum od 3 lat. To nie tylko fotografia, to także taniec, zajęcia z teatru, ekspresja ruchowa. Młodzież poprzez tę klasę realizuje swoje pasje. W 2013 roku rozpoczęliśmy współpracę z Komisją Fotografii Krajoznawczej. Po raz pierwszy uczniowie uczestniczyli w plenerze fotograficznym organizowanym przez komisję jedynie jako oglądający, w roku 2014 brali już czynny udział w plenerze, wykonując wspaniałe zdjęcia. Dwukrotnie w ciągu roku odbywają się wystawy fotografii, w których chętnie udzielają się nasi uczniowie. Dziś poprzez ten konkurs chcieliśmy wyjść szerzej do młodzieży naszego regionu, aby wspólnie z nami bawili się fotografią. Jest u nas spore zainteresowanie tym tematem, myślę, że w innych szkołach także - mówił Marek Śliwiński, nauczyciel geografii, prowadzący zajęcia fotograficzne w chorzowskim gimnazjum.

Laureatami I Świątecznego Konkursu Fotograficznego zostali:

Szkoły Podstawowe:

1 miejsce: Tomasz Grewenda

2 miejsce: Martyna Sobała

3 miejsce: Patrycja Filicha

Wyróżnienie: Katarzyna Kurek i Kinga Siemierska

Grand Prix: Dominika Grabalska

Gimnazjum:

1 miejsce: Natalia Filipiak

2 miejsce: Martyna Jarczewska

3 miejsce: Marek Makowski

Wyróżnienie: Martyna Chrustek i Jakub Kmiecik

Grand Prix: Natalia Filipiak

Nagrodę Specjalną od portalu MojChorzow.pl otrzymała Natalia Filipiak.

Po rozdaniu nagród dla uczestników konkursu zorganizowano ciekawe warsztaty robienia zdjęć, które prowadzili Mirosław Majewski i Czesław Polański z Komisji Fotografii Krajoznawczej.
 
Szkoła już teraz zaprasza na kolejny konkurs zdjęciowy, który zapewne niebawem zorganizuje.Patronem medialnym wydarzenia jest portal mojChorzow.pl.
Patronat portalu mojChorzow.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również