Wiadomości z Chorzowa

Niezwykłe wystawy na 100-lecie Powstań Śląskich w Parku Śląskim

  • Dodano: 2021-07-05 08:15, aktualizacja: 2021-07-05 06:13

W Parku Śląskim w okolicy Hali Wystaw Kapelusz oraz przy budynku dyrekcji wzniosły się dwa niezwykłe obiekty. Już od dzisiaj od godziny 12.00 z obu obiektów można korzystać.

Bliżej Kanału Regatowego zbudowany został namiot sferyczny, w którym to można oglądać pokaz filmów w technologii 360º. Co pół godziny wraz z Ars Cameralis i Instytucja Filmowa SILESIA FILM wyświetlane będą widowiskowe projekcje o Powstaniach Śląskich. Oprócz tego wiele innych ciekawych prelekcji i warsztatów. Zapraszamy na stronę

https://arscameralis.pl/obrazy-zmieniajacego-sie-swiata/?fbclid=IwAR0OOePxggbF7Ha2O6H0HxXdPzsdYWky_-obUqfvU_1y0kplUUGaKCirDB8

Na Dużej Łące bliżej dyrekcji powstała instalacja składająca się z czterech kontenerów. Każdy z kontenerów przedstawia historię jednego z miast, Szczecin, Gdańsk, Jastrzębie-Zdrój oraz Dąbrowy Górniczej, w których działy się kluczowe wydarzenia kształtujące ustrój polityczny w naszym kraju.

Wydarzenia związane z porozumieniami sierpniowymi przybiorą formę wizualno-dźwiękowych impresji, a architektonicznym motywem przewodnim będą nieregularne, pulsujące prostopadłościenne formy. Ich struktura i kolory nawiązują do konstrukcji charakterystycznych dla zakładów przemysłowych, gdzie rodził się ten niezwykły ruch społeczny, a jego działania odbiły się szerokim echem na całym świecie. Wystawa powstała we współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Instytucją Kultury Ars Cameralis.

Komentarze (1)    dodaj »

  • wnuk

    Nom wnukom to nic niedaje anic.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również