Wiadomości z Chorzowa

Nowe miejsca w miejskim żłobku!

  • Dodano: 2020-01-31 08:15, aktualizacja: 2020-01-31 08:32

Od stycznia 2020 więcej dzieci może korzystać z usług Żłobka Miejskiego w Chorzowie.

Dodatkowych 11 miejsc opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia zostało utworzonych w Filii Żłobka Miejskiego, zlokalizowanej przy ul. Kochanowskiego 18. 

Łączne koszty utworzenia nowych miejsc wyniosły ponad 290.000zł, z czego Miasto przekazało środki własne w wysokości 60.500zł, a także pozyskało dotację w wysokości 233 646,62zł w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Maluch+ 2019.

Środki powyższe przeznaczone zostały m.in. na pokrycie kosztów prac budowlano – remontowych celem przystosowania infrastruktury lokalowej oraz spełnienia wymogów sanitarno – zdrowotnych wymaganych dla osiągniętej liczby miejsc w placówce.  Ponadto, w meble i sprzęt doposażone zostały sale zabaw i odpoczynku, a także jako nowość, utworzona została sala sensoryczna dla dzieci. Zakupiono szereg pomocy i materiałów edukacyjnych. Dzieci będą mogły korzystać także z nowoczesnych, interaktywnych zabawek i innych pomocy pozytywnie wspomagających ich rozwój. Za w/w środki udało się także doposażyć w nowy sprzęt, żłobkowy plac zabaw.   

Nowością w placówce jest sala sensoryczna wyposażona w sprzęt służący do poznawania świata – wspomagających rozwój dzieci. Sala wyposażona została m.in. w:

- kurtynę świetlną,
- drewniany zamek sensoryczny,
- hamak kropla i pufę sensoryczną
- podświetlany stół
- a także szereg drobniejszego sprzętu i pomocy (magiczny sześcian, kula plazmowa itp.)

Powyższe środki umożliwiły zarówno adaptację jak i doposażenie pomieszczeń pozwalające na zwiększenie dotychczasowej  liczby miejsc w Filii z 66 na 77.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Kolejka,

    03.07.2019 złożony wniosek, nadal w kolejce i to na 122 miejscu. Totalne dno. Dziecko wyrośnie i pójdzie do przedszkola niż go przyjmą do żłobka.

  • Kasia

    Jak skladalam w czerwcu 2019 wniosek m byłam 172. Teraz jestem na 190 miejscu. Dostanę miejce przed ukończeniem przedszkola?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.