Wiadomości z Chorzowa

Będzie drożej za żłobek w Chorzowie!

 • Dodano: 2020-02-28 07:00, aktualizacja: 2020-02-27 22:08

Za pobyt dziecka w miejskim żłobku w Chorzowie miesięcznie zapłacimy o 60 złotych więcej. Rada Miasta Chorzów przyjęła uchwałę w tej sprawie. 

Miesięczna opłata za żłobek w Chorzowie wzrośnie o 60 złotych

W miejskich żłobkach w Chorzowie jest 155 miejsc i od kwietnia rodzice, którzy z nich korzystają będą musieli zapłacić więcej. Do tej pory miesięczna stawka wynosiła 150 złotych, a wzrośnie do 210 złotych. Dodatkowo maksymalna dzienna stawka za wyżywienie wzrośnie z 7 do 8 złotych. Jak  czytamy w uzasadnieniu do uchwały stawki żywieniowe obowiązujące w niepublicznych żłobkach w Chorzowie wynoszą średnio 12,15 zł za dzień.

- Ostatni raz opłatę za pobyt dziecka w miejskim żłobku w Chorzowie zmieniano w 2016 roku, od tego znacznie wzrosły koszty – m.in. opłaty za energię, czy koszty płacy minimalnej. W ślad za tym stawki muszą zostać urealnione – podkreślał sekretarz miasta, Krzysztof Karaś.

Sekretarz miasta dodał, że średnio w okolicznych miastach stawki za pobyt dziecka w żłobku wynoszą 230 złotych. 

Ulgi na pobyt dziecka w żłobku będą obowiązywać nadal

Nadal będą obowiązywać ulgi związane z pobytem dziecka w żłobku. Rodzice, którzy mają więcej dzieci uczęszczających do miejskiego żłobka w Chorzowie, będę częściowo zwalniani z opłaty, o 50% za drugie i kolejne dziecko. W przypadku gdy troje lub więcej dzieci równocześnie uczęszcza do żłobka utworzonego przez miasto, za trzecie i każde kolejne dziecko rodzice nie muszą płacić, jeżeli dochód na jednego członka rodziny nie przekracza kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę. 

Zobacz także

Komentarze (13)    dodaj komentarz »

 • Mojkotr

  Chcieliście PiS to macie idą wybory idźcie po rozum do głowy

 • Fere

  Ale w mieście rządzą Platfusy a nie PiS. Coś cie wybrali to macie Kolejną teznie postawcie

 • Yo

  Macie 500+, to chyba was stać?

 • Wicek

  A Ty chyba nie masz dzieci... Myśląc że za 500 zł to wszystko załatwisz...Wystarczy że dziecka zachoruje raz w miesiącu i 500 zł to jak krolpa w morzu... Pewnie jesteś samotnym starym kawalerem który mieszka z mamusia i za nic nie musi płacić tylko siedzi w internecie i pisze takie [...]...

 • Yo

  @wicek: nie [...] głupot, mnie poprostu stać na własne.dzieci. Nie potrzebuję alimentów na dzieci od innych, stać mnie żeby żona była z dzieckiem. Może wiec sam miałeś zostać starym kawalerem skoro nie radzisz sobie sam w życiu.

 • Wicek

  A Ty chyba nie masz dzieci... Myśląc że za 500 zł to wszystko załatwisz...Wystarczy że dziecka zachoruje raz w miesiącu i 500 zł to jak krolpa w morzu... Pewnie jesteś samotnym starym kawalerem który mieszka z mamusia i za nic nie musi płacić tylko siedzi w internecie i pisze takie [...]...

 • Mimi

  Ktoś ma troje lub więcej dzieci w tym samym czasie w żłobku?! Przecież żłobek jest do trzeciego roku życia! To ino trojaczki chyba się łapią

 • Mat

  A ile miejskich pieniędzy Kotala przekaże Ruchowi? To na żłobki zabrakło.

 • ...

  Gdyby zabrakło rodzice płaciliby 1400 zł za bombelka. Chyba żyjesz na Ksi€życu, za tych rządów PiSu wszystko drożeje.

 • Chrop

  Chciałem Ci przypomnieć że prezydenta macie platfusa

 • Anna

  Bąbelka.

 • ...,

  Eee, serio? pisze się "madka" oraz "bombelka" w zależności kogo chcemy opisać.

 • .....

  Anna nie czai bazy :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.