Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

​​​​​​​O filozofii "zero waste" w Parku Śląskim

  • Dodano: 2019-06-07 08:30, aktualizacja: 2019-06-07 08:50

Każdego dnia wyrzucamy ogromne ilości jedzenia. Najczęściej w koszu ląduje pieczywo, owoce i wędliny. Co zrobić, aby ograniczyć marnowanie żywności? Tego dowiemy się już 8 czerwca podczas warsztatów prowadzonych przez IKEA Katowice w Parku Śląskim.

Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się w ramach organizowanych w Rosarium „Śniadań na trawie”

Raport przygotowany przez Federację Polskich Banków Żywności wskazuje, że do marnowania jedzenia przyznaje się niemal połowa Polaków. Wśród najczęstszych powodów wymienia się zbyt duże i nieprzemyślane zakupy, a także brak pomysłu na wykorzystanie produktów zalegających w lodówce. Tony żywności lądujące na wysypiskach niosą za sobą niestety nie tylko finansowe, ale i ekologiczne straty, chociażby w postaci wytwarzanych przy jej rozkładzie gazów cieplarnianych.

O niewymagających nakładów finansowych i bezpiecznych dla środowiska rozwiązaniach, pozwalających ograniczyć marnowanie jedzenia, będzie można posłuchać w najbliższą sobotę w Rosarium Parku Śląskiego. Przedstawiciele IKEA Katowice opowiedzą o Kuchennym zero waste, czyli prostych sposobach na niemarnowanie żywności”. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się też, jak IKEA przeciwdziała wyrzucaniu jedzenia w swoich restauracjach.

8 czerwca podczas „Śniadań na trawie” przedstawimy proste recepty na niemarnowanie jedzenia, dzięki którym inwestując odrobinę wolnego czasu, zaoszczędzimy pieniądze, a co najważniejsze pomożemy planecie. Bardzo się cieszę na to spotkanie i mam nadzieję, że uczestnicy również chętnie podzielą się swoimi sposobami na przemycenie filozofii „zero waste” do codziennego życia - mówi Roksana Jurczyk, Kierownik Marketingu w IKEA Katowice.

Bezpłatne warsztaty Kuchenne zero waste, czyli proste sposoby na niemarnowanie żywności” są otwarte dla wszystkich i odbędą się 8 czerwca o godzinie 10:00 w Rosarium Parku Śląskiego. Będzie to doskonała okazja do wysłuchania cennych, proekologicznych wskazówek oraz relaksu w strefie zaaranżowanej przy użyciu mebli oraz akcesoriów IKEA. Dla wszystkich, którzy w najbliższą sobotę nie będą mogli pojawić się w Parku Śląskim, warsztaty zostaną powtórzone tydzień później – w sobotę 15 czerwca.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.