Wiadomości z Chorzowa

Obchody Dnia Służb Społecznych

 • Dodano: 2021-11-19 06:15, aktualizacja: 2021-11-19 06:33

Dnia 18 listopada 2021r. w Chorzowskim Centrum Kultury, przy ul. Sienkiewicza 3 o  godz., 12.00 odbyły się uroczyste obchody Dnia Służb Społecznych w Chorzowie, nawiązujące do ogólnopolskiego święta Dnia Pracownika Socjalnego, który przypada 21 listopada.

W trakcie uroczystości wręczone zostały Nagrody Prezydenta Miasta Chorzów za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa, Medale za działalność w dziedzinie społecznej, oraz z uwagi na szczególnie trudne okoliczności związane z pandemią koronowirusa, dodatkowo przyznano wyróżnienia całodobowym placówką prowadzonym przez Miasto Chorzów lub na jego zlecenie, za solidarne prowadzenie w warunkach szczególnego zagrożenia wielopłaszczyznowych działań mających na celu ochronę osób przed skutkami pandemii wirusa SARS – CoV -2. Uroczystość była okazją do spotkania się przedstawicieli samorządu lokalnego, pracowników socjalnych zatrudnionych  w miejskich instytucjach pomocy społecznej oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych i innych podmiotów niepublicznych działających w sferze pomocy społecznej.

LAUREACI NAGRODY PREZYDENTA MIASTA CHORZÓW ZA SZCZEGÓLNE OSIĄGNIĘCIA W REALIZACJI POLITYKI SPOŁECZNEJ CHORZOWA – 2021r.

KATEGORIA ZESPOŁOWA:

Rodzinny Dom Dziecka prowadzony przez Karola i Urszulę Pieloków – za wieloletnie osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa, w szczególności za zaangażowanie w kompleksowe działania mające na celu zapewnienie w warunkach rodzinnej atmosfery, opieki i wszechstronnego wychowania, dzieciom i młodzieży, podopiecznym Rodzinnego Domu Dziecka.

Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów – za szczególne osiągnięcia w realizacji polityki społecznej Chorzowa, w szczególności za podejmowanie różnorodnych inicjatyw mających na celu udzielenie wsparcia osobom chorym, niepełnosprawnych, w tym dzieciom, oraz pomoc osobom, które z przyczyn ekonomicznych są zagrożone wykluczeniem społecznym.

LAUREACI MEDALI

ZA DZIAŁALNOŚĆ W DZIEDZINIE SPOŁECZNEJ - 2021r.

Pan Piotr Gierek - za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za podejmowanie inicjatyw aktywizujących osoby zagrożone wykluczeniem społecznym a także za podejmowanie działań mających na celu integrację społeczności lokalnej Chorzowa Starego. (Kierownik Centrum Pracy Socjalnej, Jednostki Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie).

Pani Patrycja Kukla – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej w szczególności, za osobiste zaangażowanie w akcje pomocowe wspierające osoby w trudnej sytuacji, w tym osoby chore, niepełnosprawne i zagrożone wykluczeniem społecznym. (Inicjatorka wielu działań w Stowarzyszeniu Nowoczesny Chorzów)

Pani Anna Tomeczek – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej, w szczególności za zaangażowanie oraz profesjonalizm w podejmowaniu działań na rzecz wyrównywania szans dzieci i młodzieży oraz poprawy funkcjonowania rodzin z zaburzoną funkcją opiekuńczo - wychowawczą, w szczególności wynikającą z problemów uzależnień od alkoholu. (Wolontariusz Placówki Wsparcia Dziennego „Chatka na 3 Maja” prowadzonej przez Chorzowskie Stowarzyszenie Pomocy „SERCE”).

Pani Beata Zygmuntowicz – za osiągnięcia w dziedzinie społecznej w szczególności za ponadprzeciętne osobiste zaangażowanie i profesjonalizm podczas wypełniania obowiązków realizowanych w Dziale Świadczeń dla Rodzin Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie. (Pracownik Ośrodka Pomocy Społecznej, Działu Świadczeń dla Rodzin)


W związku ze zbliżającym się świętem Dnia Pracownika Socjalnego, życzenia pracownikom socjalny złożył Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala:

Szanowni Państwo,

Z okazji przypadającego w dniu 21 listopada Dnia Pracownika Socjalnego, składam serdeczne życzenia dla wszystkich Państwa, którzy swoją działalność społeczną i zawodową związali z pomocą i wsparciem niesionym na rzecz drugiego człowieka.

Dziękuję za ogromną mobilizację oraz zaangażowanie w zapewnianie
w tym trudnym czasie pandemii najwyższej jakości opieki, oraz za podejmowanie wielorakich działań mających na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia.

Działania, z którymi przyszło się Państwu zmierzyć, często wykraczają poza zakres obowiązków służbowych, wymagają natychmiastowego reagowania na zmieniającą się sytuację pandemiczną, podejmowania trudnych decyzji oraz zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa, nierzadko kosztem odseparowania od własnej rodziny.

Wyrażam wdzięczność i uznanie za to, iż pomimo lęku o zdrowie własne
i swoich najbliższych, codziennie udowadniacie Państwo, że zawód, który wybraliście to nie tylko praca, ale przede wszystkim misja i powołanie.

Życzę Państwu zdrowia, wytrwałości i satysfakcji w dalszej pracy, a także spełnienia i realizacji planów w życiu osobistym.

Komentarze (4)    dodaj »

 • NIKu

  Ciągle nagradzani ci sami ludzie od lat. Jedni pracują inni zbierają nagrody.

 • Hiena

  Trzeba było być sprytnym i pchać się na stołek. Kto ci bronił? To klasyczne myślenie śląskiego doła. Wczoraj byłem w chorzowskiej poradni medycznej. Trzech dziadków kłuci się kto był pierwszy w kolejce, tymczasem ja wszedłem przed nimi wszystkimi, załatwiłem sprawę, a oni się dalej kłucili. Nikt ci nie broni myśleć. Nikt ci nie broni być niewolnikiem.

 • Ii

  Na dyktandzie w szkole pewnie też cwaniakowałeś. :)

 • Eweczka

  Z ciekawości spytam co ma dyktando w szkole do tej wypowiedzi?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również