Wiadomości z Chorzowa

Od poniedziałku szykują się korki. Nowy etap prac na ul. Katowickiej

  • Dodano: 2023-03-15 16:00

Kierowcy znów będą musieli uzbroić się w cierpliwość i korzystać ze zmienionej organizacji ruchu. Jak poinformował chorzowski ratusz w poniedziałek 20 marca 2023 r. rusza nowy etap remontu na ul. Katowickiej.

Już w najbliższy poniedziałek 20 marca 2023 r. około godziny 10.00 prace na ul. Katowickiej wejdą w nową fazę. Ma to związek z prowadzoną od pewnego czasu rozbudową DK79 na odcinku od estakady do ul. 3 Maja.

Od przyszłego tygodnia jezdnia ul. Katowickiej na odcinku od ul. Krakusa i skrzyżowaniem z ul. 3 Maja zostanie zwężona. Ruch w stronę Katowic i Bytomia będzie odbywać się jednym pasem dla każdego kierunku.

Nowy etap prac na ul. Katowickiej od poniedziałku 20 marca

Ograniczenie przejezdności ul. Katowickiej oznacza jedno – dokuczliwe korki. Aby utrzymać przepustowość ul. Katowickiej i zapewnić bezpieczeństwo pieszym na tym odcinku chorzowski MZUiM zdecydował się na wprowadzenie dodatkowych zmian w organizacji ruchu.

  • zakaz skrętu w lewo z kierunku ulicy Katowickiej (relacja z Katowic) w kierunku ulicy 3 Maja – celem rozwiązania jest ograniczenie możliwości blokowania przejazdu pojazdów poruszających się na wprost w kierunku Bytomia przez kolejkę pojazdów oczekujących na skręt w lewo w kierunku ulicy 3 Maja. W ten sposób dojazd do ulicy 3 Maja możliwy będzie wyznaczonym objazdem prowadzonym ulicami Katowicką, Krzyżową, Łagiewnicką i Miarki.
  • nowy podział pasów ruchu na wlocie ulicy Katowickiej (relacja z Bytomia) na skrzyżowaniu z ul. 3 Maja - lewy pas ruchu będzie służył do jazdy na wprost, prawy umożliwi skręt w prawo wszystkim pojazdom w kierunku ul. 3 Maja oraz jazdę na wprost pojazdom publicznej komunikacji miejskiej. Rozwiązanie to ułatwi przejazd pojazdów komunikacji zbiorowej w kierunku Katowic oraz zminimalizuje konieczność zmieniania pasów ruchu przed strefą prowadzonych robót.

Kiedy kierowcy mogą spodziewać się zakończenia robót na tym odcinku? Zdecydowanie trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo prace zgodnie z planem mają zakończyć się w czwartym kwartale 2023 roku. Inwestycja w całości ma być ukończona z końcem przyszłego roku.

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone do nawigacji Waze [LINK].

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również