Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Odyseusze z Chorzowa polecą do USA? Potrzeba ponad 76 tys. złotych!

  • Dodano: 2019-04-16 11:15, aktualizacja: 2019-04-29 05:56

Mamy w Chorzowie małych geniuszy! Dzieciaki z SP nr 29 zostały laureatami prestiżowego konkursu Odyseja Umysłu i mają możliwość udziału w finale światowym na Uniwersytecie Stanowym w Michigan. Na wyjazd potrzeba aż 76 tys. złotych!

Jesteśmy 10 latkami – uczniami 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 29 w Chorzowie, które za przykładem swojego trenera – Pana Wojtka postanowiły wziąć udział w konkursie „Odyseja Umysłu”! WYGRALIŚMY GO w eliminacjach regionalnych, a na finale ogólnopolskim otrzymały tytuł LAUREATA I STOPNIA, co otwiera nam drogę do spełnienia marzeń, czyli podróży na koniec świata – na FINAŁ ŚWIATOWY do Michigan State University w Stanach Zjednoczonych, który odbędzie się już w maju tego roku! – informują zwycięzcy Odysei Umysłu, uczniowie SP nr 29 w Chorzowie.

Jak funkcjonuje konkurs Odyseja Umysłu?

Jego celem jest nauczenie dzieci i młodzieży kreatywnego myślenia oraz poszukiwania rozwiązań w niekonwencjonalny sposób – często zrozumiany tylko przez małego Odyseusza. 

Czy możecie sobie wyobrazić, że samodzielnie posklejana struktura z drewna balsa – ważąca 15 g, wystrzelona z samodzielnie wykonanej wyrzutni pokonała poprzeczkę 60 cm, a następnie utrzymała ciężar 157,5 kg, Wszystko to w trakcie przygotowanego spektaklu jarmarcznego? W Odysei rzeczy niemożliwe stają się bardzo prawdopodobne! – mówią młodzi Odyseusze.

Finał światowy konkursu Odyseja Umysłu będzie miał miejsce w drugiej połowie maja na Uniwersytecie Stanowym Michigan. Chorzów i polskie dzieciaki będzie reprezentować siedmioosobowa drużyna, na którą składają się uczniowie klasy IV C: Amelka, Oliwia, Julka, Milenka, Syriana, Oliwia i Franek. Opiekunem młodych geniuszy jest Wojciech Kolarz, a z zespołowi w wyjeździe do Stanów musi towarzyszyć czworo opiekunów – dwoje rodziców i nauczycieli.

Niestety, koszt wyjazdu do Stanów jest ogromny. Cała grupa do 12 maja musi zadeklarować, czy posiada środki potrzebne do opłacenia wylotu, czyli 40 tys. złotych. Reszta sumy pozwoli opłacić potrzeby dzieci na miejscu.

Chorzowska Fundacja Ofiaruj Serce postanowiła otoczyć opieką grupę dziesięciolatków i zachęca do wpłat na rzecz wyjazdu dzieci do USA.

Jak wesprzeć młodych geniuszy ze Szkoły Podstawowej nr 29 w Chorzowie? Najszybciej poprzez konto z serwisie zrzutka.pl! [LINK].

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w Polsce w 1992 roku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.