Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Olimpiada ZUS

  • Dodano: 2018-02-06 07:45, aktualizacja: 2018-02-05 16:12

16 marca uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powalczą o awans do finału olimpiady organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

II wojewódzki etap olimpiady odbędzie się w chorzowskim oddziale Zakładu. W szkolnym etapie olimpiady udział wzięło prawie 31 tys. uczniów z całej Polski. Z województwa śląskiego do udziału w olimpiadzie zgłosiły się 134 szkoły i prawie 4000 uczniów. W pierwszym etapie szkolnym, który odbył się pod koniec listopada, uczestnicy zmierzyli się z 20 testowymi pytaniami wielokrotnego wyboru.

Podczas etapu wojewódzkiego, region chorzowskiego oddziału ZUS, reprezentować będą 3 zespoły: z Technikum Ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie (Patryk Świętek, Sandra Osadnik, Oliwia Matusek), Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Rudzie Śląskiej.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych posiadają już wiedzę o prawach i obowiązkach wynikających z ubezpieczeń społecznych. Są to ważne zagadnienia, niezbędne dla prawidłowego podejmowania decyzji dotyczących przyszłego życia zawodowego i osobistego – wyjaśnia Izabela Jakubek, koordynator ds. komunikacji społecznej i Edukacji z ZUS w Chorzowie

W drugim etapie zmierzą się 3-osobowe drużyny z 22 szkół z województwa śląskiego.

Jest o co walczyć, bowiem w finale uczniowie mogą liczyć na nagrody rzeczowe, indeksy na studia wyższe oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wielu uczelniach – dodaje Izabela Jakubek

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.