Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Opłaty za przedszkole w Chorzowie - jakie będą stawki?

  • Dodano: 2019-06-03 09:30

Pięć godzin dziennie bezpłatnie, każda kolejna godzina za złotówkę – w przyszłym roku szkolnym opłaty za przedszkola w Chorzowie pozostaną na takim samym poziomie jak teraz. Taką decyzję na ostatniej sesji podjęła chorzowska Rada Miasta.

W tym przypadku chorzowscy radni byli jednomyślni. Od września  rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli miejskich w Chorzowie będą płacić tyle samo co w kończącym się właśnie roku szkolnym. W uchwale przyjętej przez radnych czytamy m.in.:

Przedszkola dla których organem prowadzącym jest Miasto Chorzów zapewniają bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w czasie ustalonym przez organ prowadzący nie krótszym niż pięć godzin dziennie.

Każda kolejna godzina będzie kosztować rodziców przedszkolaków 1 zł, a opłata będzie naliczana za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu.

Obniżki i zwolnienia z opłat za przedszkola w Chorzowie nie ulegają zmianom

Rodzice dzieci 6-letnich i starszych, które będą objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym w placówkach publicznych, nie będą płacić za pobyt dziecka w przedszkolu w godzinach wykraczających poza bezpłatny czas nauczania. Tak jak dotychczas będą oni płacić jedynie za wyżywienie dziecka w przedszkolu.


Źródło: Maciej Poloczek

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.