W sobotę, 20 kwietnia, w samo południe, chorzowskie Muzeum Elektroniki rozpocznie swoją działalność! Z okazji otwarcia przygotowano wiele atrakcji – zapoznajcie się z programem.
Święto elektroniki
Nadchodzi dzień, na który czekali wszyscy miłośnicy elektroniki, technologii i historii! Już 20 kwietnia, w sobotę, w Chorzowie działalność rozpocznie Muzeum Elektroniki. Właściciele muzeum, bracia Łukasz i Artur przygotowali mnóstwo atrakcji!
Plan wydarzenia:
- 12:00: Otwarcie lokalu i samodzielne zwiedzanie
- 13:00: Oficjalne otwarcie i przywitanie gości
- 13:30: Wykład "Retro komputery w muzyce" poprowadzi Rafał "Raf" Szyja z C64LOVER.COM
- 13:40: Samochód RedBull
- 14:00: Wykład "Cyfrowe dziedzictwo kulturowe - pomost pomiędzy przeszłością a przyszłością (Generacją Alpha)" poprowadzi dr Karol Król z Laboratorium Cyfrowego Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
- 14:30: Finał Konkursu dla dzieci, rozdanie nagród
- 15:00: Występ DJ K-SET
- 15:00-20:00: Wolne zwiedzanie
Otwarciu będzie towarzyszył konkurs rysunkowy dla dzieci. Konkurs rozpocznie się o godzinie 13:00, a prace należy złożyć do godziny 14:20. Zadaniem zwiedzających będzie stworzenie rysunku związanego z tematyką elektroniki i muzeum. Może to być np. elektroniczny gadżet, postać związana z technologią lub grą wideo, czy inspirujący widok z wnętrza muzeum. Wszystkie przybory do rysowania będą dostępne na miejscu. Do wygrania są dwie konsole gamingowe oraz ekskluzywne gadżety muzealne. Oprócz tego, także inne wyróżnione prace będą miały szansę na otrzymanie fantastycznych upominków!
- To będzie niezapomniane wydarzenie, które z pewnością zaspokoi ciekawość wszystkich entuzjastów elektroniki! Przyjdźcie i poznajcie fascynujący świat technologii! Nie możemy się doczekać, aby Was wszystkich przywitać! Do zobaczenia 20 kwietnia! – czytamy w opisie wydarzenia.
Muzeum inne niż wszystkie
O tym, że przy ulicy Jagiellońskiej 3 powstaje filia krakowskiego Muzeum Elektroniki, dowiedzieliśmy się na początku tego roku. Muzeum prowadzi dwóch braci – pasjonatów elektroniki. Ich misją jest krzewienie wiedzy na temat cyfrowych i elektronicznych dóbr kulturowych. Muzeum Elektroniki różni się od innych – eksponaty nie są ukryte za szybami. Zwiedzający mogą ich dotykać, a także testować ich działanie!