Wiadomości z Chorzowa

Padel wraca do Chorzowa. MORiS Chorzów zapowiada otwarcie kortów w tym tygodniu

  • Dodano: 2023-03-14 11:15

Coraz wyższe temperatury i wiosna za pasem sprawiają, że wielu z nas wraca do uprawiania sportu, szczególnie na świeżym powietrzu. Już za kilka dni będzie można znów grać w padla.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu otworzył już orliki, co jest najlepszym znakiem nastania sezonu wiosenno-letniego. Teraz powody do radości mają miłośnicy padla, których w mieście przybywa z każdym rokiem. Dyscyplinę można uprawiać na obiekcie znajdującym się przy ul. Katowickiej w pobliżu Centrum Handlowego AKS.

Padel jest sportem rakietowym łączącym elementy klasycznego tenisa i squasha. Korty służą nie tylko chorzowianom, ale wszystkim mieszkańcom regionu, tak by jak największa grupa miłośników sportu poznała zasady gry. Sama rywalizacja odbywa się parami, w przestrzeni zamkniętej, przedzielonej siatką. Sporym atutem tej gry jest możliwość rywalizacji w parach (bez względu na wiek i płeć), o każdej porze dnia – także wieczorem – ponieważ kort dysponuje sztucznym oświetleniem. Gra toczy się według przyjętych zasad zbliżonych do tenisa.

Padel wraca do Chorzowa. Korty przy Katowickiej ruszają w tym tygodniu

MORiS Chorzów poinformował o otwarciu kortów do padla przy ul. Katowickiej. Sezon 2023 rusza już w najbliższą sobotę 18 marca.

W marcu korty do padla będą dostępne od poniedziałku do piątku w godz. 14.30 – 21.30, a w weekendy w godz. 10.30 – 21.30.

Na zakończenie ubiegłego sezonu wymieniliśmy nawierzchnię na jednym z kortów – zapraszamy do jej przetestowania! Wszystkim miłośnikom padla życzymy owocnego i udanego sezonu! – zachęca MORiS Chorzów.

Wynajęcie kortu kosztuje 50 zł za godzinę (30 zł/ulgowo), wypożyczenie 2 rakiet to koszt 10 zł/h, a 3 piłki do padla to koszt 27 zł. Rezerwacja kortu możliwa jest za pośrednictwem strony internetowej [LINK].

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również