Wiadomości z Chorzowa

Park świateł Christmas Garden Chorzów już działa!

  • Dodano: 2022-11-18 11:15

17 listopada po wspólnym uruchomieniu czerwonego przycisku w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym rozbłysnął tysiącem różnorodnych świateł Christmas Garden Chorzów! 

Magia świateł w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

W uroczystości udział wzięli m.in. Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki, Wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik, Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego Marek Mitrenga, Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego ds. hodowlanych Andrzej Malec, a także Aneta i Jerzy Kupczakowie reprezentanci firmy Motionmusic, realizatora wystawy.

– Odczuwam dużą satysfakcję. Po wielu tygodniach przygotowań wreszcie możemy zaprosić w niezwykłą, magiczną podróż, która pozwoli nam już dziś poczuć klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej świetlnej wystawy, przede wszystkim Panu Markowi Mitrendze – Dyrektorowi ZOO. Za zaufanie i nieocenione wsparcie w trakcie realizacji Christmas Garden Chorzów – powiedział podczas otwarcia Jerzy Kupczak z Motionmusic.

Ogród świateł Christmas Garden Chorzów to ponad 20 wyjątkowych instalacji, 2-kilometrowa ścieżka pełna wizualnych atrakcji, starannie zaprojektowanych sekwencji świetlnych okraszonych klimatyczną, świąteczną muzyką. Wystawa będzie czynna od 17 listopada 2022 do 15 stycznia 2023 r. w godzinach 17:00 - 22:00 (poza 21/22 listopada, 28/29 listopada, 24 i 31 grudnia 2022 r.)

– Nasze ZOO przeszło niezwykłą metamorfozę i wygląda imponująco. Zimą, gdy zwierzęta są mniej aktywne, możemy skorzystać z nieco innej oferty, dzięki której już dziś możemy poczuć magię zbliżających się świąt – powiedział Marcin Michalik, wiceprezydent Chorzowa.

Bezpieczna dla zwierząt i energooszczędna

Bezpieczna dla zwierząt i energooszczędna - taka jest wystawa Christmas Garden Chorzów. Możemy w niej znaleźć urządzenia o stosunkowo niskim poborze mocy, wyposażone w żarówki LED, dzięki czemu udało się zmniejszyć zużycie energii o 80%. Jak informują organizatorzy wystawy, realizacja świetlnych atrakcji nie wymaga użycia generatorów prądu, a do przemieszczania się po terenie parku są używane melexy. 

– Przepięknie rozświetliliśmy nasz ogród zoologiczny. Co ważne, podczas tworzenia planów wzięliśmy pod uwagę przede wszystkim dobro naszych zwierząt. Wystawa jest dopasowana do ich potrzeb, tak aby nie powodować dyskomfortu mieszkańców ZOO. Mamy nadzieję, że Christmas Garden Chorzów będzie wydarzeniem cyklicznym – powiedział Marek Mitrenga, Dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. 

„Bajkowa Woda”, „Tunel RGB”, „Magiczna fontanna”, „Gwiezdny deszcz”, „Drzewo życzeń” czy „Taniec wróżek” – to tylko część z olśniewających atrakcji tworzących Christmas Garden Chorzów.

Niemal 2 miliony zwiedzających na całym świecie

Warto podkreślić, że Christmas Garden to światowa marka stworzona przez spółkę DEAG Entertainment z siedzibą w Berlinie, zatrudniającą ponad 300 pracowników. Pierwszy świąteczny ogród świetlny miał swoją premierę właśnie w Berlinie w 2016 r. i odniósł tak duży sukces, że w 2021 r. format imprezy prezentowany był w aż 18 lokalizacjach, w 4 różnych krajach Europy. Łącznie rozświetlone bożonarodzeniowo, najpiękniejsze parki i ogrody w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii odwiedziło blisko 2 mln osób!

- Mamy nadzieję, że polska edycja również odniesie sukces, a Christmas Garden Chorzów stanie się wizytówką Śląskiego Ogrodu Zoologicznego oraz całego Regionu – dodaje Aneta Kupczak.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wanda Sułkowska

    Pobór mocy dla niepotrzebnego oświetlenia jest nierozsądny. Radzi się nam oszczędzać, a tu takie utracjuszostwo. To zwierząt nie ucieszy. Dla nich światło i hałas kojarzone jest z niebezpieczeństwem polowania. Mam nadzieję, że z tegorocznym. miejskim oświetleniem też damy sobie i zwierzętom spokój.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również