Wiadomości z Chorzowa

Październikowa sesja za nami

  • Dodano: 2019-10-25 08:30, aktualizacja: 2019-10-25 08:43

24 października radni po raz czternasty spotkali się na sesji Rady Miasta.

Ich decyzją dodatki dla opiekunów oddziałów przedszkolnych zostaną wyrównane do poziomu dodatków wychowawców klas czyli 300zł.

W przypadku, kiedy oddział ma dwoje opiekunów, to dodatek będzie dzielony po równo.

Projekt uchwał złożyli uczniowie I LO im. Juliusza Słowackiego. "Słowak" od lat organizuje wyprawy podróżnicze do Indii. To między innymi z tego powodu uczniowie zaproponowali, aby dwa skwery w Chorzowie przyjęły nazwy kolejno: "Mahatmy Gandhiego" oraz "Dobrych Indyjskich Maharadżów".  -Nadanie imienia skwerowi, tych którzy ratowali naszych rodaków wpłynęłoby na upowszechnienie wiedzy o Dobrych Indyjskich Maharadżach oraz skłoniło do refleksji na temat uchodźstwa, którego doświadczyli Polacy, którzy zostali przyjęci w dalekich Indiach z otwartymi ramionami i spędzili swe dzieciństwo radośnie, dzięki zwykłej ludzkiej dobroci - argumentowali uczniowie. Radni wyrazili poparcie tej młodzieżowej inicjatywy.

Zastępca Prezydenta Miasta uciął także spekulacje co do niepewnej przyszłości edukacji regionalnej w Chorzowie. - Edukacja regionalna to wyróżnik naszego miasta. Ona była, jest i będzie - zapewnił Wiesław Ciężkowski.

Transmisje z sesji dostępne są tutaj: http://bip.chorzow.eu/index.php?kat=154350670747226331

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.