Wiadomości z Chorzowa

Peleton Tour de Pologne przejechał przez Chorzów! [ZDJĘCIA I NAGRANIE]

  • Dodano: 2020-08-05 16:45

Dzisiaj w Chorzowie wystartował 77. wyścig Tour de Pologne UCI World Tour. Tegoroczny wyścig rozpoczął się w środę dokładnie o 13:45, a start honorowy miał miejsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Pierwszego dnia kolarze pokonają płaski etap o długości 198 kilometrów z metą przy Spodku w Katowicach. Łącznie w ciągu pięciu dni zawodowy peleton przejedzie ponad 890 kilometrów.

W wyścigu wystartowały wszystkie grupy UCI World Teams, a także zespoły z dzikimi kartami – Reprezentacja Polski, Novo Nordisk oraz Gazprom RusVelo. W sumie w wyścigu bierze udział 217 zawodników z 22 ekip. W peletonie pojawi się wielu znakomitych kolarzy takich jak:

  • Richard Carapaz,
  • Remco Evenepoel,
  • Simon Yates,
  • Jacob Fuglsang,
  • Rafał Majka,
  • Pascal Ackermann,
  • czy Fabio Jakobsen.

Nie zabraknie także aktualnego mistrza świata Madsa Pedersena.

- Jestem podekscytowany startem w Tour de Pologne, bo World Tour na polskich drogach to zawsze wspaniałe doświadczenie. Mamy silny skład z kilkoma kandydatami do walki o klasyfikację generalną i sprinterem Pascalem Ackermannem. Właśnie ukończyłem pierwszy etapowy wyścig od początku sezonu i choć miałem wypadek pierwszego dnia, to czuję się coraz lepiej i nie mogę doczekać się startu - mówił Rafał Majka.

Niestety z powodu epidemii koronawirusa wyścig po raz pierwszy odbywa się bez udziału publiczności na starcie i mecie. Mimo to na trasie wyścigu zebrało się kilka osób, które chciały zobaczyć kolarzy.

- Nie wybraliśmy się na start wyścigu, bo słyszeliśmy, że publiczność nie zostanie wpuszczona. Myślę, że dla mojego wnuka atrakcją samą w sobie będzie zobaczenie zawodników na trasie. Mam nadzieję, że będzie zadowolony - mówiła pani Aniela, mieszkanka Chorzowa.

Meta pierwszego etapu znalazła się w okolicach Katowickiego Spodka. W czwartek 6 sierpnia kolarze przejadą z Opola do Zabrza.

- Nigdy nie byłem na Tour de Pologne, ale dużo słyszałem o tym wyścigu. Cieszę się, że mogę tu być. Sprawdziłem dokładnie trasę i wygląda bardzo ciekawie. Zwłaszcza trzeci i czwarty etap będą wymagające. Myślę, że nowy kalendarz spowoduje to, że na początku drugiej części sezonu mogą być niespodzianki. Na pewno musimy być czujni na każdym etapie wyścigu - mówił Remco Evenepoel.

Trasa wyścigu, choć krótsza niż zwykle, jest bardzo urozmaicona. Pierwsze dwa etapy z metami w Katowicach i Zabrzu przeznaczone są dla sprinterów. Trzeciego dnia na trasie pojawią się wymagające górskie premie oraz wyczerpujący finisz w Bielsku-Białej. Czwarty etap to królewskie rundy wokół Bukowiny Tatrzańskiej, a finałowy, piąty to przejazd z Zakopanego do Krakowa.

Peleton Tour de Pologne przejechał przez Chorzów! [ZDJĘCIA I NAGRANIE]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również