Wiadomości z Chorzowa

Pokaz sztuk walki dla dzieci w Parku Śląskim

  • Dodano: 2020-08-05 06:30, aktualizacja: 2020-08-05 06:47

9 sierpnia tj. niedziela w godzinach od 11:00 do 13:00 w Sport Park Śląsk (aleja Sportowa 1 Chorzów - Park Śląski) zorganizowany zostanie pokaz sztuk walki dla dzieci.


Będzie to pokaz sztuk walki, połączony z nauką samoobrony a do tego rozbijanie dachówek (co ponoć zawsze cieszy się największym zainteresowaniem) oraz przecinanie przedmiotów mieczami. Dzieci nie tylko będą się przyglądały ale też będą mogły wziąć w tym udział.

"Chi-Ryu-Aiki-Jitsu to elementy 3 głównych szkół Japońskich sztuk walki:

  • Okinawa Kobudo- stara sztuka wojenna pochodząca z Okinawy ucząca posługiwania się Białą Bronią tj. długi kij Bo,Nunchaku, sztylet ceremonialny Sai, wiosło Eku
  • Iaido- Szkoła dobywania Katany Japońskiej
  • Chi-Ryu-Aiki-Jitsu- Szkoła sztuk walki(system samoobrony łączący techniki ju-jitsu,aikido,judo oraz karate) stworzona przez Shihana Johnnego Bernaschewice z Belgii aktualnie posiada 10 Dan.

Szkoła ta opiera się na tradycyjnych technikach Japońskich stylów, które wymieniłem.

Szkoła cały czas jest udoskonalana przez jego założyciela Shihana Jhonnego Bernaschewica i wzbogacana o nowe techniki z innych tradycyjnych Szkół Sztuk Walki w szczególności z Okinawy.

Organizatorzy jako sekcja Chi-Ryu reprezentują tą Szkołe Sztuk Walki w Towarzystwie Sportowym w Chorzowie.
Biorą udział w zawodach, robią pokazy sztuk walki oraz bierą udział w wyjazdach na Seminaria, Zgrupowania poświęcone tematyce sztuk walki.

Obecnie w sekcji mają Mistrza Europy z 2017 roku z Landgraaf w Holandii Senseia Dawida Zawada, który zdobył 1 miejsce w kateogrii Tradycyjne Formy Kata Kobudo w Federacji IMAF oraz Mistrzostwo Świata wywalczone również przez Sensei Dawida w 2 kategoriach Form Kata z Bronią w Międzynarodowej Federacji Teakwondo z 2020 roku."

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.