Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

PGG Stadion Śląski – kocioł czarownic zyska sponsora tytularnego

  • Dodano: 2019-05-22 08:45, aktualizacja: 2019-05-22 09:16

Polska Grupa Górnicza, największy producent węgla kamiennego w Unii Europejskiej, zostanie sponsorem tytularnym Stadionu Śląskiego – poinformował dziś wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Polska Grupa Górnicza przyjęła propozycję, aby rozpocząć proces finalizacji objęcia patronatem Stadionu Śląskiego. To rozpoczyna nazywanie stadionu PGG Stadion Śląski – zaznaczył wiceminister Tobiszowski

Porozumienie w tej sprawie podpisał Krzysztof Klimosz, prezes Stadionu Śląskiego i Tomasz Rogala, prezes Polskiej Grupy Górniczej.

- Corocznie odprowadzamy do budżetu 3 mld zł w różnego rodzaju podatkach. Zatrudniamy 43 tysiące ludzi, jesteśmy jedną z największych firm w regionie. Chcemy pokazać nasz wkład w rozwój regionu – tłumaczył prezes PGG.

Kocioł Czarownic znowu tętni życiem

Jakub Chełstowski, marszałek woj. śląskiego, do którego należy Stadion Śląski stwierdził, że odbywające się tu imprezy są wyjątkowe w skali kraju i regionu. Dodał, że ostatnie zorganizowane tu wydarzenia, gromadzące po 40 tys. ludzi na trybunach i 1,5 mln przed telewizorami, potwierdzają potencjał marketingowy Stadionu Śląskiego.

- Wiele wydarzeń czeka nas na stadionie, ale już z marką PGG Stadion Śląski. Staramy się o Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w 2024 r., wiele innych imprez - dużo wydarzeń muzycznych, kulturalnych. 31 sierpnia na Stadionie Śląskim będzie wielkie wydarzenie związane z Powstaniami Śląskimi. Przed stadionem naprawdę świetlana przyszłość - przekonywał marszałek Chełstowski.

Na razie nie wiadomo jednak jaka będzie wartość umowy patronackiej pomiędzy Stadionem Śląskim a Polską Grupą Górniczą i jak długo umowa ma obowiązywać.

- Teraz ustalamy szczegółowy program imprez, które będą objęte tym działaniem. Chodzi nam bowiem przede wszystkim o ogromną treść, o ogromny pozytywny wsad - jak to w PGG. To musi być na bardzo wysokim poziomie – podkreślił Tomasz Rogala, prezes PGG.

Zmodernizowany Stadion Śląski został otwarty półtora roku temu. Prace remontowe znacznie się przedłużyły po awarii na placu budowy. Jego widownia mieści teraz 54 tys. osób.


Źródło: Maciej Poloczek

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.