Wiadomości z Chorzowa

Pingwiny z chorzowskiego ZOO po zimowej przerwie wróciły na zewnętrzny wybieg

  • Dodano: 2022-04-19 14:00

Czy wiedzieliście, że w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym stado uroczych pingwinów korzysta już z basenu zewnętrznego? To z pewnością fantastyczna informacja dla miłośników wizyt w chorzowskim ZOO. 

Pingwiny wróciły na zewnętrzny wybieg

Pingwiny z chorzowskiego zoo po zimowej przerwie, 13 kwietnia wróciły na zewnętrzny wybieg. 

- Już są! Wiemy, że z niecierpliwością czekaliście na ich powrót. Do późnej jesieni możecie obserwować naszą kolonię pingwinów korzystającą z basenu zewnętrznego - czytamy na stronie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. 

Pingwiny, które zamieszkały w Chorzowie to zagrożony gatunek

Chorzowskie nieloty to pingwiny Humboldta, nazywane również pingwinami peruwiańskimi, w naturze występują na wybrzeżach Peru i Chile. Ich naturalnym środowiskiem są morskie wybrzeża w rejonie oddziaływania zimnego prądu morskiego, zwanego Prądem Humboldta, któremu zawdzięczają swoją nazwę.

- Są to średniej wielkości ptaki, osiągające 56–70 cm długości ciała i wagę około 3.6-5.9 kg. Gatunek ten zagrożony jest wyginięciem. Obecnie liczebność ich populacji szacuje się na około 32 000 osobników – podaje chorzowskie ZOO.

Budowa obiektu dla pingwinów została zakończona w listopadzie 2019 r. Obiekt powstał na wcześniejszym wybiegu nosorożców, w sąsiedztwie budynku małpiarni. Zwiedzający mogą obserwować pingwiny na wybiegu zewnętrznym, pośród skał i zakamarków. Możliwa jest również obserwacja ptaków pod wodą dzięki umożliwiającej to konstrukcji basenu.

Ze względu na warunki atmosferyczne, 10 listopada, pingwiny zostały przeniesione do wnętrza budynku hodowlanego. Na wybiegu ponownie można je obserwować od 13 kwietnia br.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ania

    Warto dodać, że można je oglądać na żywo na YouTube :) My z córeczką codziennie sobie je podglądamy :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również