Wiadomości z Chorzowa

Planetarium - Śląski Parku Nauki czeka na nową maskotkę!

  • Dodano: 2021-06-11 14:00

Planetarium - Śląski Parku Nauki czeka na nową maskotkę! Każdy uczeń może wziąć udział w konkursie na jej zaprojektowanie!Uczniowie śląskich szkół będą mogli stanąć w szranki i wziąć udział w konkursie „Gwiezdny pluszak” na zaprojektowanie maskotki Planetarium Śląskiego. Instytucja właśnie poinformowała o przedsięwzięciu. Autor zwycięskiego projektu, który zostanie wybrany przez jury, zostanie też twórca maskotki, która przez najbliższe lata będzie stanowiła symbol Planetarium - Śląskiego Parku Nauki. Termin nadsyłania prac upływa 24 września tego roku. 

- Chcemy, by ta maskotka symbolizowała ideę i cel działania naszej placówki - mówi Stefan Janta, dyrektor Planetarium Śląskiego - „po zakończeniu przebudowy i modernizacji odwiedzą nas dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Naszym marzeniem jest, by ta maskotka - pluszak została zaprojektowana przez uczniów - dla uczniów. 

Co można wygrać w konkursie „Gwiezdny Pluszak”?

Poza tym, że zwycięzca będzie autorem projektu maskotki, promującej jeden z najnowocześniejszych parków nauki na świecie, otrzyma on także teleskop astronomiczny oraz pamiątkową tabliczkę z obrazem nieba w dniu urodzin laureata. 

Kto może wziąć udział w konkursie?

Jak wyjaśniają organizatorzy, w konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego.  Prace konkursowe mogą być przygotowane w dowolnej technice (m.in. akwarele, pastele, plakatówki, kredki, masa plastyczna, techniki mieszane, prace przestrzenne, grafika komputerowa, prototyp maskotki, itp.). Wymiary prac przestrzennych powinny nie przekraczać 30 cm w żadnym z wymiarów. 

- Ważne, by prace przesyłane na konkurs były autorskimi pracami, nienagrodzonymi w innych konkursach” - mówi Jarosław Juszkiewicz, rzecznik Planetarium - „każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden projekt i nie może być to praca zbiorowa”.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Planetarium Śląskiego: TU!

Projekty można przysyłać pocztą, w zamkniętej kopercie (w przypadku pracy przestrzennej w opakowaniu tekturowym), z napisem „KONKURS - GWIEZDNY PLUSZAK” na adres: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Al. Planetarium 4, 41-500 Chorzów. skr. pocztowa 10.

Komentarze (3)    dodaj »

  • ???

    Proponuję film: "faceci w czerni" tam jest duży wybór "maskotek" ;) coś by się znalazło.

  • Wanda

    Proponuję pluszowego złodzieja. To będzie pasowało do tradycji miasta, jaki tradycji tego planetarium.

  • ..

    Ulżyło ci?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również