Wiadomości z Chorzowa

Planetarium Śląskie organizuje Urodziny Kopernika. Ruszył konkurs dla uczniów

  • Dodano: 2023-02-14 10:45

Planetarium Śląski Park Nauki przygotował kolejne interesujące wydarzenie dla swoich sympatyków. Wielkimi krokami zbliżają się urodziny Kopernika. Dodatkowo, placówka rozpisała specjalny konkurs astronomiczny dla uczniów województwa śląskiego.

Planetarium Śląskie od momentu otwarcia po trwającej kilka lat modernizacji nie próżnują i co rusz organizuje kolejne imprezy tematyczne, które przyciągają tłumy fanów astronomii. Tym razem obserwatorium chce świętować 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Planetarium Śląskie przygotowało z tej okazji wyjątkowe wydarzenie.

Urodziny Kopernika w Planetarium Śląskim

19 lutego będziemy obchodzić 550 rocznicę urodzin wielkiego polskiego Astronoma – Mikołaja Kopernika. Ten dzień będzie w Planetarium Śląskim szczególny. Zapraszamy na pokazy, gry i zabawy dla młodych miłośników astronomii, a także wykłady i prelekcje. W Sali Planetarium zaprezentujemy także jedyny w swoim rodzaju pokaz na żywo pt. „Niebo Kopernika” – informuje Planetarium Śląskie.

Szczegółowy program imprezy - 19 lutego /niedziela/:

  • 10:30 – 11:15 - Sala Planetarium

Seans "Niebo Kopernika". dr Waldemar Ogłoza, Grzegorz Przybyła, Planetarium Śląskie.

  • 11:30 – 12:10 - Sala Idei

Prelekcja "Przyrządy obserwacyjne Kopernika" – Marek Ledwoń, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

  • 12:30 - 13:10 - Sala Idei

Prelekcja " Wstrzymał..., ruszył..., i co dalej? Czyli na czym polega odkrycie Kopernika?" – dr Waldemar Ogłoza, Planetarium Śląskie.

  • 13:15 – 13:45 - Sala Idei

Prezentacja „Galileo Galilei - Dialog 391 lat później" – Marek Ledwoń, Jarosław Bugaj, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

  • 13:50 - 14:20 - Sala Idei

Prezentacja „Frombork miasto nieoczywiste” - Jarosław Bugaj, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Poza seansem, na który można nabyć bilet na stronie www. planetarium.edu.pl lub w kasie, udział w pozostałych wydarzeniach jest bezpłatny.

Specjalny konkurs astronomiczny dla uczniów

To jednak nie wszystko – Śląski Park Nauki ruszył ze specjalnym konkursem z zakresu astronomii i astronautyki skierowanym do uczniów szkół województwa śląskiego.

Interesujesz się lotami kosmicznymi i patrzysz często w gwiazdy? Pasjonujesz się astronomią i astronautyką? Jesteś uczniem szkoły średniej lub ostatniej klasy szkoły podstawowej? Ten konkurs jest dla Ciebie! – informuje Planetarium Śląskie.

Laureaci konkursu będą mieli możliwość wziąć udział w Wojewódzkim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym, które zostanie zorganizowane w Planetarium – Śląskim Parku Nauki.

Dodatkowo, autorzy najlepszych prac pojadą do Grudziądza, by wziąć udział w
XLIX Ogólnopolskim Młodzieżowym Seminarium Astronomiczno-Astronautycznym, które odbędzie się w dniach 23-25 marca 2023 roku.

Czasu nie zostało już za wiele, gdyż termin nadsyłania prac upływa w piątek, 17 lutego 2023 roku. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej Planetarium Śląskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również