Wiadomości z Chorzowa

Podstawówka z Chorzowa startuje w konkursie „Ekobohaterów”. Ma szansę na cenną wygraną

  • Dodano: 2022-01-09 18:00

Szkoła Podstawowa nr 38 trafiła do drugiego etapu konkursu „Nauka z klasą” organizowanego przez  sieć handlową Kaufland. W stawce aż 20 tysięcy złotych na pomoce dydaktyczne wspomagające edukację ekologiczną.

Przyszłość planety w dużej mierze jest zależna od nas i kolejnych pokoleń, stąd pojawił się w ostatnich latach pomysł , aby budować i poszerzać świadomość ekologiczną już wśród dzieci. Stąd wzięło się rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, na mocy którego od 1 września 2020 roku nauczyciele mają obowiązek przedstawiania tematyki zmian klimatycznych i ochrony przyrody w trakcie godzin wychowawczych.

Jednak pandemia sprawiła, że edukacja ekologiczna połączona z zajęciami na łonie przyrody przy nauce zdalnej stała się mocno utrudniona, a czasem nawet niemożliwa. Gdy uczniowie wrócili do ławek pojawił się pomysł, aby wesprzeć szkoły i stworzyć odpowiednie warunki do nauki i pobudzania kreatywności u uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 38 w Chorzowie startuje w konkursie „Nauka z klasą”

Chorzowska podstawówka postanowiła wziąć udział w konkursie sieci Kaufland, w którym 20 szkół podstawowych zostanie nagrodzonych 20 tys. złotych na wyposażenie i pomoce dydaktyczne wspierające edukację ekologiczną. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez uczniów pracy plastycznej pt. „Jestem Ekobohaterem”, która przedstawi, w jaki sposób dbają oni o środowisko od najmłodszych lat.

Jury konkursu „Nauka z klasą” zakwalifikowało pracę wykonaną przez uczennice klasy 3c do II etapu konkursu. Na tym etapie możemy pomóc SP nr 38 im. Wojska Polskiego na ul. Śląskiej 3 wygrać w konkursie, gdyż odbywa się w oparciu o głosowanie internetowe, które potrwa do 31 stycznia 2022. Do drugiego etapu plebiscytu przeszło 40 szkół, z których jedynie połowa zdobędzie atrakcyjną wygraną.

Szkoła ma zamiar kupić m.in. nowoczesny mikroskop, zestawy edukacyjne omawiające OZE i recykling. Możliwe, że uda się wyposażyć placówkę w monitory interaktywne czy gry o tematyce ekologicznej.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Szkoła Podstawowa nr 38 w Chorzowie (Facebook)/Kaufland

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tubylec

    To jedyna szkoła gdzie nauczyciele i rodzice jeżdżą pieszym dzieciom po stopach , widzę z okna jaki rano jest tam ruch i modlę się żeby nic się nie stało . Jak było gimnazjum ,to ławki stały przed szkołą i nie było problemu z parkowaniem dla personelu szkoły i rodziców, teraz gdy maluchy tam chodzą ,to zrobili parking zamiast ławek i całe chodniki zastawili .Opanujcie się zmotoryzowani ,tam chodzą dzieci !

  • Xyz

    I za ta kasa zrobią kolejny parking ,zamiast basenu ?!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.