Wiadomości z Chorzowa

Podstawówka z Chorzowa startuje w konkursie „Ekobohaterów”. Ma szansę na cenną wygraną

  • Dodano: 2022-01-09 18:00

Szkoła Podstawowa nr 38 trafiła do drugiego etapu konkursu „Nauka z klasą” organizowanego przez  sieć handlową Kaufland. W stawce aż 20 tysięcy złotych na pomoce dydaktyczne wspomagające edukację ekologiczną.

Przyszłość planety w dużej mierze jest zależna od nas i kolejnych pokoleń, stąd pojawił się w ostatnich latach pomysł , aby budować i poszerzać świadomość ekologiczną już wśród dzieci. Stąd wzięło się rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, na mocy którego od 1 września 2020 roku nauczyciele mają obowiązek przedstawiania tematyki zmian klimatycznych i ochrony przyrody w trakcie godzin wychowawczych.

Jednak pandemia sprawiła, że edukacja ekologiczna połączona z zajęciami na łonie przyrody przy nauce zdalnej stała się mocno utrudniona, a czasem nawet niemożliwa. Gdy uczniowie wrócili do ławek pojawił się pomysł, aby wesprzeć szkoły i stworzyć odpowiednie warunki do nauki i pobudzania kreatywności u uczniów.

Szkoła Podstawowa nr 38 w Chorzowie startuje w konkursie „Nauka z klasą”

Chorzowska podstawówka postanowiła wziąć udział w konkursie sieci Kaufland, w którym 20 szkół podstawowych zostanie nagrodzonych 20 tys. złotych na wyposażenie i pomoce dydaktyczne wspierające edukację ekologiczną. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez uczniów pracy plastycznej pt. „Jestem Ekobohaterem”, która przedstawi, w jaki sposób dbają oni o środowisko od najmłodszych lat.

Jury konkursu „Nauka z klasą” zakwalifikowało pracę wykonaną przez uczennice klasy 3c do II etapu konkursu. Na tym etapie możemy pomóc SP nr 38 im. Wojska Polskiego na ul. Śląskiej 3 wygrać w konkursie, gdyż odbywa się w oparciu o głosowanie internetowe, które potrwa do 31 stycznia 2022. Do drugiego etapu plebiscytu przeszło 40 szkół, z których jedynie połowa zdobędzie atrakcyjną wygraną.

Szkoła ma zamiar kupić m.in. nowoczesny mikroskop, zestawy edukacyjne omawiające OZE i recykling. Możliwe, że uda się wyposażyć placówkę w monitory interaktywne czy gry o tematyce ekologicznej.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Szkoła Podstawowa nr 38 w Chorzowie (Facebook)/Kaufland

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tubylec

    To jedyna szkoła gdzie nauczyciele i rodzice jeżdżą pieszym dzieciom po stopach , widzę z okna jaki rano jest tam ruch i modlę się żeby nic się nie stało . Jak było gimnazjum ,to ławki stały przed szkołą i nie było problemu z parkowaniem dla personelu szkoły i rodziców, teraz gdy maluchy tam chodzą ,to zrobili parking zamiast ławek i całe chodniki zastawili .Opanujcie się zmotoryzowani ,tam chodzą dzieci !

  • Xyz

    I za ta kasa zrobią kolejny parking ,zamiast basenu ?!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również