Wiadomości z Chorzowa

Podsumowanie działań "Prędkość" w Chorzowie

  • Dodano: 2024-04-22 07:30, aktualizacja: 2024-04-22 07:48

W piątek policjanci w całym kraju prowadzili ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Ich celem było egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Działania miały charakter międzynarodowy i były koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Wyniki akcji "Prędkość" w Chorzowie

Podczas działań policjanci sprawdzali prędkość pojazdów statycznie — w kilku punktach na terenie miasta, jak również dynamicznie z wykorzystaniem radiowozu wyposażonego w wideorejestrator. W swoich działaniach policjanci szczególnie wzięli pod uwagę miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych, w których przyczyną jest nadmierna prędkość oraz rejon przejść dla pieszych.

Mundurowi przez cały dzień akcji ujawnili 100 wykroczeń, stosując w zależności od ich charakteru odpowiednie konsekwencje prawne.

Niestety mimo szeregu działań realizowanych przez policjantów zdarzają się niebezpieczne sytuacje. W piątek 38-letnia mieszkanka Chorzowa utraciła panowanie nad swoim pojazdem i swoją podróż zakończyła w przydrożnym rowie. Mino tego, że cała sytuacja wyglądała groźnie, na szczęście poza stratami materialnymi nikomu nic się nie stało.

Pamiętajmy! Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również