Wiadomości z Chorzowa

Policjanci z Chorzowa dbali o bezpieczeństwo podczas sobotnich zmagań piłkarskich

  • Dodano: 2019-10-29 08:15, aktualizacja: 2019-10-29 08:33

W sobotę na stadionie przy ul. Cichej rozegrany został mecz pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Polonii Bytom.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy oraz mieszkańców miasta. Imprezę zabezpieczali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, katowickiego i częstochowskiego oddziału prewencji. Niestety, zarówno przed, jak i podczas rozgrywanego spotkania pseudokibice po raz kolejny dali o sobie znać.

W sobotę na stadionie przy ulicy Cichej odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Ruchu Chorzów i Polonii Bytom. Na trybunach zasiadło ponad 6 tysięcy kibiców drużyny miejscowej i prawie 600 kibiców drużyny gości. Bezpieczeństwa mieszkańców pilnowali policjanci z katowickiego i częstochowskiego oddziału prewencji oraz z chorzowskiej komendy miejskiej i innych jednostek. Mundurowi z prewencji oraz kryminalni byli obecni w okolicy sportowego obiektu oraz na terenie miasta. Policjanci dbali, aby każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. W policyjnej akcji związanej z zabezpieczeniem meczu uczestniczyło kilkuset policjantów.

Niestety, zarówno przed, jak i podczas rozgrywanego spotkania pseudokibice po raz kolejny dali o sobie znać. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, za bezpieczeństwo podczas trwania imprezy masowej odpowiada organizator. To służby porządkowe organizatora zobowiązane są usunąć z miejsca przeprowadzania imprezy masowej osoby, które swoim zachowaniem zakłócają porządek publiczny lub zachowują się niezgodnie z regulaminem obiektu lub regulaminem imprezy masowej. W przypadku, gdy działania służby porządkowej są nieskuteczne, organizator lub kierownik do spraw bezpieczeństwa występuje do Policji o udzielenie pomocy, niezwłocznie potwierdzając ten fakt pisemnym zgłoszeniem. Tylko wtedy Policja może podjąć działania na terenie imprezy masowej. Ponadto, na teren imprezy masowej zabrania się wnoszenia i posiadania przez osoby w niej uczestniczące m.in. broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów pirotechnicznych, napojów alkoholowych, środków odurzających lub substancji psychotropowych. Przepisy te zostały złamane przez pseudokibiców obu drużyn. Podczas meczu najpierw pseudokibice gości, a chwile później miejscowi odpalili materiały pirotechniczne. Teraz chorzowscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej prowadzą czynności identyfikacyjne w sprawie pseudokibiców, którzy odpalili race.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.