Wiadomości z Chorzowa

Policjanci z drogówki uratowali kobietę, która targnęła się na swoje życie

  • Dodano: 2023-02-27 07:00, aktualizacja: 2023-02-27 07:16

Szybka reakcja chorzowskich mundurowych pozwoliła uratować życie kobiety. Młoda mieszkanka Bytomia targnęła się na swoje życie.

Policja apeluje - jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, skorzystaj z bezpłatnych numerów pomocowych.

W miniony wtorek podczas usuwania skutków kolizji na jednej z chorzowskich ulic do patrolu drogówki podjechał samochód ciężarowy. Jego kierowca powiedział policjantom, że przed chwilą zauważył kobietę, która zachowywała się tak, jakby chciała targnąć się na swoje życie. Mężczyzna nie znał topografii miasta i nie potrafił określić, na jakiej ulicy widział kobietę, powiedział jednak, że jest w stanie doprowadzić tam policjantów. Mundurowi natychmiast pojechali ze zgłaszającym w kierunku Świętochłowic. Po drodze napotkali lokalny patrol Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, który włączył się w poszukiwania. Finalnie okazało się, że miejsce, w którym zgłaszający ostatni raz widział kobietę to teren Bytomia. Policjanci rozpoczęli przeszukiwanie pobliskiego terenu. W pewnym momencie w odległości około 200 metrów od drogi nasi policjanci zauważyli leżącą kobietę. Natychmiast udzielili jej pomocy medycznej. Po opatrzeniu rany zabezpieczyli kobietę do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Szybka i zdecydowana reakcja pozwoliła zapobiec tragedii.

Policja zachęca do korzystania z bezpłatnych numerów pomocowych oraz informacji zawartych na poniższych stronach internetowych.

Policjanci z drogówki uratowali kobietę, która targnęła się na swoje życie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również