Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Policjant z Chorzowa odnalazł utracony telefon na portalu społecznościowym

  • Dodano: 2019-01-30 09:00

Kryminalny z chorzowskiej dwójki w ciągu zaledwie kilku godzin odnalazł i przekazał mieszkance Chorzowa utracony telefon.

Okazało się, że nikt go nie ukradł. Uczciwy znalazca poszukiwał właściciela na jednym z portali społecznościowych.

Mieszkanka Chorzowa zgłosiła kradzież telefonu córki

Do komisariatu Policji II w Chorzowie zgłosiła się mieszkanka miasta i poinformowała, że ktoś ukradł jej małoletniej córce telefon. Sprawą zajął się śledczy z tamtejszego komisariatu. W trakcie rozmowy ze zgłaszającą policjant dowiedział się, że nie wie na pewno czy ktoś ukradł ten telefon, czy też córka po prostu go zgubiła. Gdy pokrzywdzona zaczęła dokładnie opisywać utracony telefon, mundurowy skojarzył ogłoszenie które na jednym z portali społecznościowych zamieściła mieszkanka Chorzowa, które dotyczyło odnalezienia telefonu. Natychmiast skontaktował się z nią, i poinformował, że ustalił właściciela odnalezionego przez jej syna telefonu. Dokładne sprawdzenie nie pozostawiło żadnych wątpliwości, że odnaleziony przez młodego mieszkańca Chorzowa smartfon należy do zgłaszającej. Dzięki zaangażowaniu kryminalnego telefon wrócił do właściciela.

​Postawa, jaką wykazał się znalazca, powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Warto pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.