Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Policjantki w "Żywej Bibliotece"

  • Dodano: 2018-09-24 08:15, aktualizacja: 2018-09-24 08:23

Chorzowskie policjantki wzięły udział w realizacji nietypowego przedsięwzięcia edukacyjnego pod nazwą "Żywa Biblioteka". Celem projektu jest szerzenie tolerancji, poszanowanie praw człowieka, a także dialogu międzykulturowego.

Dzięki projektowi jego autorzy oczekują, że wzrośnie świadomości ludzi na temat stereotypów i uprzedzeń oraz ich konsekwencji, a także staniemy się bardziej czuli na problemy dyskryminacji, wykluczenia społecznego, łamania praw człowieka, oraz nieposzanowania ludzkiej godności.

Pod pojęciem “Żywej Biblioteki” kryją się osoby reprezentujące grupę społeczną lub zawodową, która obarczona jest pewnymi stereotypami. Gdyby nie odwaga “Żywych Książek” tworzących bibliotekę projekt nigdy by się nie udał. Na czas akcji "żywymi książkami" stały się osoby reprezentujące różnego rodzaju zawody, wyznania oraz orientacje.

Akcja odbyła się w Chorzowskim Centrum Kultury. Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania. Czytelnikami byli uczniowie chorzowskich szkół, nauczyciele oraz osoby indywidualne.

Żeby wypożyczyć Żywą Książkę, Czytelnik musiał się zarejestrować i dostać specjalną kartę biblioteczną oraz zapoznać się też z regulaminem Żywej Biblioteki, a następnie z katalogiem dostępnych Książek. Czytelnicy mogli liczyć na wsparcie bibliotekarzy, którzy pomagali im w wyborze odpowiedniego tytułu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.