Wiadomości z Chorzowa

Porażka przy prawie pustych trybunach – ligowy początek Ruchu Chorzów

  • Dodano: 2019-08-18 13:00, aktualizacja: 2019-08-19 10:43

Ruch Chorzów fatalnie rozpoczął ligowy sezon – Niebiescy przegrali z Foto-Higieną Gać 1:3, a mecz odbywał się przy prawie pustych trybunach. 

Trener Ruchu: W przerwie myśleliśmy, że ten mecz wygramy

Mecz zaczął się dla Ruchu Chorzów niezbyt dobrze jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Jak mówił trener Niebieskich już w czasie rozgrzewki kapitan Ruchu, Tomasz Foszmańczyk, narzekał na uraz. Wystąpił w spotkaniu, ale musiał opuścić boisko w 6 minucie i zastąpił go Jakub Nowak.

- Mimo to, w tej pierwszej połowie graliśmy dobrze, mieliśmy sytuacje, cały czas atakowaliśmy. Po stałych fragmentach gry też dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich, no i brakowało tej kropki nad „i”, tego ostatniego podania. W przerwie myśleliśmy, że ten mecz wygramy, mając taką przewagę. Źle zaczęliśmy tę drugą połowę. Po małych błędach indywidualnych doprowadziliśmy do rzutu karnego, gdzie przeciwnik strzelił bramkę i to był idealny scenariusz na dalszym mecz, bo cały czas grali w tym niskim pressingu i było bardzo ciężko. Strzelili drugą bramkę, było 2:0 i było i już było bardzo trudno, żeby cokolwiek z tego meczu wyciągnąć – oceniał spotkanie Łukasz Bereta, szkoleniowiec Niebieskich.

Trener Foto-Higieny: Wykorzystaliśmy sytuacje i zdobyliśmy 3 punkty

W 88. minucie jedyną bramkę dla Ruchu Chorzów zdobył Adrian Dąbrowski, ale kilka minut później było już 3:1 dla zespołu z Dolnego Śląska.

- Przed meczem uczulałem zespół, żeby mentalnie się podnieśli. Żebyśmy byli przygotowani na to, że czeka nas ciężki mecz. Mimo tego, że Ruch ma od paru lat kłopoty, to wiedzieliśmy, że to jest zespół z zawodnikami o dużym potencjale. (...) Troszeczkę szczęścia nam przypisało, wykorzystaliśmy sytuacje, które stworzyliśmy no i zdobyliśmy 3 punkty – powiedział po meczu Jacek Fojna, trener Foto-Higien Gać.

Kibice nadal prowadzą bojkot

Według oficjalnych danych na stadionie przy Cichej zasiadło wczoraj 1071 widzów. Zajęta była przede wszystkim trybuna główna, a pozostałe sektory świeciły pustkami. Kibice nadal prowadzą bojkot obecnych władz klubu i nie wspierają drużyny w domowych meczach. Nie pomogło nawet to, że inauguracyjny mecz Ruchu Chorzów w 3 lidze był za darmo. 

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Antytalent

    To jednoznacznie świadczy że nie chcemy tego klubu w naszym mieście.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.