Wiadomości z Chorzowa

Potrzebne wsparcie dla chorzowianina sparaliżowanego po ugryzieniu kleszcza!

  • Dodano: 2023-05-17 13:15, aktualizacja: 2023-05-17 14:25

Mieszkaniec Chorzowa potrzebuje naszego wsparcia. 37-letni Łukasz Kalbarczyk cierpi na zespół Guillaina-Barrego oraz neuroboleriozę, wywołaną w wyniku ugryzienia kleszcza. Trwa zbiórka na rehabilitację mężczyzny.

Sparaliżowany 37-latek z Chorzowa potrzebuje naszej pomocy 

Wszystko zaczęło się od drętwienia pięt niewiadomego pochodzenia, które bardzo szybko postępowało i przejawiało się w postaci paraliżu. Po wizycie w szpitalu lekarze wydali diagnozę. To zespół Guillaina-Barrego oraz neuroborelioza wywołana przez ugryzienie kleszcza dawały bardzo niepokojące objawy.

Po wydaniu diagnozy mężczyzna zaczął przyjmować immunoglobulinę oraz silny antybiotyk, które ustabilizowały jego stan i pozwoliły na przewiezienie do ośrodka rehabilitacyjnego. Niestety stan pana Łukasza zaczął się gwałtownie pogarszać. Mężczyzna doznał paraliżu niemal całego ciała wraz z przełykiem.

Dopiero po pięciu zabiegach plazmaferezy było widać delikatną poprawę. Obecnie chorzowianin jest w stanie delikatnie ruszać palcami i nogami. Przed mężczyzną długa droga do wyzdrowienia i powrotu do sprawności fizycznej.

O powrót do zdrowia mężczyzny walczy jego żona

Mężczyzna wymaga szybkiej i intensywnej rehabilitacji, która wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Miesięczny pobyt w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym to koszt ok. 30 tys. złotych, a wciąż nie wiadomo, czy okres rehabilitacji nie będzie musiał zostać wydłużony.

Na powrót pana Łukasza do sprawności czekają żona i córeczka.

– Wiem, że nie zdołam sama zapewnić mężowi rehabilitacji i dalszego leczenia. Nie tracę jednak nadziei, że z pomocą ludzi o wielkich sercach, wszystko jest możliwe. W naszej sytuacji każda pomoc i przekazana złotówka znaczą naprawdę wiele, za co już teraz bardzo dziękuję – przekazuje w opisie zbiórki Joanna, żona pana Łukasza.

Aby wesprzeć w trudnych chwilach pana Łukasza, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na internetową zbiórkę. Zbiórka znajduje się TUTAJ.
 

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również