Wiadomości z Chorzowa

Potrzebne wsparcie dla chorzowianina sparaliżowanego po ugryzieniu kleszcza!

  • Dodano: 2023-05-17 13:15, aktualizacja: 2023-05-17 14:25

Mieszkaniec Chorzowa potrzebuje naszego wsparcia. 37-letni Łukasz Kalbarczyk cierpi na zespół Guillaina-Barrego oraz neuroboleriozę, wywołaną w wyniku ugryzienia kleszcza. Trwa zbiórka na rehabilitację mężczyzny.

Sparaliżowany 37-latek z Chorzowa potrzebuje naszej pomocy 

Wszystko zaczęło się od drętwienia pięt niewiadomego pochodzenia, które bardzo szybko postępowało i przejawiało się w postaci paraliżu. Po wizycie w szpitalu lekarze wydali diagnozę. To zespół Guillaina-Barrego oraz neuroborelioza wywołana przez ugryzienie kleszcza dawały bardzo niepokojące objawy.

Po wydaniu diagnozy mężczyzna zaczął przyjmować immunoglobulinę oraz silny antybiotyk, które ustabilizowały jego stan i pozwoliły na przewiezienie do ośrodka rehabilitacyjnego. Niestety stan pana Łukasza zaczął się gwałtownie pogarszać. Mężczyzna doznał paraliżu niemal całego ciała wraz z przełykiem.

Dopiero po pięciu zabiegach plazmaferezy było widać delikatną poprawę. Obecnie chorzowianin jest w stanie delikatnie ruszać palcami i nogami. Przed mężczyzną długa droga do wyzdrowienia i powrotu do sprawności fizycznej.

O powrót do zdrowia mężczyzny walczy jego żona

Mężczyzna wymaga szybkiej i intensywnej rehabilitacji, która wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. Miesięczny pobyt w specjalistycznym ośrodku rehabilitacyjnym to koszt ok. 30 tys. złotych, a wciąż nie wiadomo, czy okres rehabilitacji nie będzie musiał zostać wydłużony.

Na powrót pana Łukasza do sprawności czekają żona i córeczka.

– Wiem, że nie zdołam sama zapewnić mężowi rehabilitacji i dalszego leczenia. Nie tracę jednak nadziei, że z pomocą ludzi o wielkich sercach, wszystko jest możliwe. W naszej sytuacji każda pomoc i przekazana złotówka znaczą naprawdę wiele, za co już teraz bardzo dziękuję – przekazuje w opisie zbiórki Joanna, żona pana Łukasza.

Aby wesprzeć w trudnych chwilach pana Łukasza, wystarczy wpłacić dowolną kwotę na internetową zbiórkę. Zbiórka znajduje się TUTAJ.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również