Wiadomości z Chorzowa

Program "Mieszkanie za remont" rusza w Chorzowie

 • Dodano: 2023-04-03 08:00, aktualizacja: 2023-04-04 06:40

Program „Mieszkanie za remont", który startuje 3 kwietnia, umożliwia wynajęcie w dobrej cenie mieszkania od miasta w zamian za przeprowadzenie remontu.

Aby móc ubiegać się o mieszkanie za remont należy spełnić kilka warunków

Po pierwsze, nie można być właścicielem innego mieszkania lub domu. Po drugie – należy spełnić kryterium dochodowe. Przykładowo – dla gospodarstwa jednoosobowego to dochód mieszczący się w widełkach od 3176,88 zł do 6353,76 zł, a w przypadku gospodarstwa wieloosobowego dochód na jedną osobę musi się mieścić w przedziale od 2382,66 zł do 4765,32 zł. Trzecim warunkiem jest brak zaległości z tytułu najmu aktualnie zajmowanego lokalu. Jeżeli dana osoba spełnia wszystkie warunki formalne, a na jedno mieszkanie jest więcej chętnych, a tak z reguły jest, wtedy o pierwszeństwie w zawarciu umowy decydują punkty. Tworząc punktację pod uwagę bierzemy m.in.: aktualną powierzchnię mieszkalną w przeliczeniu na jedną osobę, brak zadłużenia, zameldowanie stałe w Chorzowie, kwestię posiadania dzieci, orzeczenia o niepełnosprawności czy też kwestię wieku.

Szczegółowe informacje na temat zasad i warunków programu mieszkań oddawanych w najem po przeprowadzeniu remontu przez przyszłego najemcę można uzyskać w Wydziale Zasobów Komunalnych Urzędu Miasta Chorzów na I piętrze przy Rynku 1 w Chorzowie lub pod nr tel. 32-416-50-00, wew. 5305

Lista lokali w ramach programu oraz dodatkowe informacje są dostępne: https://bip.chorzow.eu/index.php?id=168000065138376324

Komentarze (4)    dodaj »

 • Ii

  Okazja nie z tej ziemi ;) wystarczy zobaczyć mieszkania z tej listy. Ruiny, wszystkie instalacje do wymiany, podłogi,ściany do zrobienia, okna do wymiany. Ogrzewanie piecowe itd.itd. koszty niesamowite lepiej dołożyć lub wziąć kredyt i kupić własnościowe z c.o. Miasto szuka naiwnych co im mieszkania wyremontują. Już widzę te tłumy chętnych :))

 • Kamil

  Jeszcze dodatkowo nawet jak po roku nie chcesz mieszkac to i tak jie mozesz nikomu wynajac a wykupic chyba po 5 latach..

 • chorzowianin

  Przecież nikt nikogo nie zmusza. Osobiście nie mając innej możliwości skorzystałbym z takiego programu. Rozumiem, że Ciebie stać na kredyt na 30 lat to proponuję nie obrzydzać innym tej formy zamieszkania. Moim zdaniem każdy chętny sam musi ocenić zakres prac jakie może wykonać samemu, a które musi zlecić. Jeżeli w zamian za remont można być zwolnionym z czynszu to warto pomyśleć o takim programie. Tłumów nie zobaczysz bo wszyscy chcą wszystko za darmo, bo im się należy.

 • TezChorzowianin

  W pełni się z Tobą zgadzam.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również