Wiadomości z Chorzowa

Program "Moja woda". Kto może ubiegać się o dotację?

 • Dodano: 2020-07-03 11:30

Program „Moja Woda”  to program przygotowany na rzecz łagodzenia skutków suszy poprzez budowę przy domu instalacji zatrzymujących deszczówkę, finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW).

Program został ogłoszony 1 czerwca 2020 r.

Program "Moja Woda" będzie realizowany w latach 2020-2024, przy czym podpisywanie umów o dotacje zaplanowano do 30 czerwca 2024 r., a wydatkowanie środków do końca 2024 r.

Finansowaniem objęto zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. Otrzymane wsparcie będzie można przeznaczyć na przewody odprowadzające wody opadowe, zbiornik retencyjny podziemny lub nadziemny, oczko wodne, instalację rozsączającą oraz elementy do nawadniania bądź innego sposobu wykorzystania zatrzymanej wody.

Każdy właściciel domu jednorodzinnego będzie mógł otrzymać dotację do 5 tys. zł, ale nie więcej niż 80% kosztów, które zostaną poniesione po 1 czerwca 2020 r.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej. 

https://www.wfosigw.katowice.pl/oferta-dla-osob-fizycznych/program-moja-woda.html

Infolinia Programu czynna w godzinach 07:30-15:30: 32 722 77 09
e-mail: mojawoda@wfosigw.katowice.pl

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Uchol

  Mam do wymiany muszlę klozetową, dofinansowanie mi się należy?

 • MaTT

  Chorzów zapisał się już ostatnio do programu "Jeszcze droższa woda" :)

 • Ginter

  Państwo nie ma żadnego programu, oni mi kradną i marnotrawią na rzeczy które mi nie są potrzebne.

 • Nana

  Państwo ma też program z którego można zainstalować ludziom windy w wysokich budynkach i jakoś Chorzów nie skorzystał z tego! Dlaczego?!

 • Lidia

  No właśnie! Dlaczego?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.