Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci spotkali się z półkolonistami

  • Dodano: 2020-07-03 09:00

Chorzowscy policjanci cały czas dbają o to, aby tegoroczne wakacje były bezpieczne dla mieszkańców.

Dla najmłodszych prowadzą zajęcia dotyczące prawidłowych zachowań podczas letniego wypoczynku

Działania te odbywają się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”. W ostatnim czasie mundurowi odwiedzili dzieci przebywające na półkoloniach w Uniwersytecie Rozwoju.

W trakcie spotkania policjanci z chorzowskiej komendy poruszali tematykę związaną z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, przypominali dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, mówili jak zachować się gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy. Mundurowi przypomnieli najmłodszym zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku, oraz trakcie różnego rodzaju wycieczek w górach lub w lesie. Dzieci mogły również dowiedzieć się jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jaki sposób wezwać pomoc. Szczególną uwagę poświęcono tematowi dotyczącemu bezpieczeństwu nad wodą w związku z akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" skierowanej zarówno do dzieci i młodzieży jak i dorosłych, mającej na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą. Policjanci zachęcali także dzieci do udziału w konkursie „FILMOWY przeWODNIK”.  

Wszystkim dzieciom policjanci życzyli bezpiecznego i radosnego wakacyjnego wypoczynku!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Zosia

    A gdzie i kiedy organizują półkolonie? Szukałam jakiegoś info w czerwcu i wszędzie cisza była w tym temacie a tu nagle są półkolonie :O

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.