Wiadomości z Chorzowa

Projekt ministerialny "Ojczysty Nieoczywisty". Warsztaty w Chorzowskim Centrum Kultury

  • Dodano: 2023-07-28 08:15, aktualizacja: 2023-07-28 13:43

Chorzowskie Centrum Kultury ogłosiło realizację ambitnego projektu ministerialnego o nazwie "Ojczysty Nieoczywisty", który ma na celu konfrontację dwóch odrębnych języków: polszczyzny jako języka ojczystego, reprezentującego tradycyjne i analogowe podejście do komunikacji oraz języka multimediów, opartego na zupełnie innych zasadach i funkcjach.

ChCK konfrontuje tradycyjną polszczyznę z językiem Internetu

Projekt zakłada zrealizowanie cyklu warsztatów, których uczestnicy zdobędą świadomość wpływu różnych sposobów komunikacji na postrzeganie, myślenie i zrozumienie otaczającego świata.

Celem projektu jest ugruntowanie świadomych postaw wobec języka polskiego, bez oceniania i wartościowania języka używanego w mediach społecznościowych, lecz jedynie zestawienie go z formalnym językiem polskim. Organizatorzy chcą skupić się na edukacji i przemyślanym korzystaniu z języka, uświadamiając uczestnikom, że język internetowy może wykluczać pewne grupy wiekowe, ale także zapewniać łatwość wyrażania emocji trudniejszą do przeniesienia w realne życie.

Zagadnienia poruszane podczas projektu

Podczas projektu odbędą się m.in. warsztaty dotyczące kierunków rozwoju języka oraz zmian, jakie w nim zachodzą. Ciekawym elementem są warsztaty żywego słowa, inspirowane twórczością wybranych polskich raperów, którzy posługują się językiem zbliżonym do tego, który dominuje w internecie.

Szczegółowe wydarzenia i terminy projektu zostaną wkrótce opublikowane na stronie internetowej CCK (www.chck.pl) oraz w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również