Wiadomości z Chorzowa

Protest włoski w chorzowskich szkołach będzie tylko akcją informacyjną

  • Dodano: 2019-11-07 10:30

Protest włoski w chorzowskich szkołach będzie miał tylko formę akcji informacyjnej, dla uczniów nic się nie zmieni – taka decyzję podjął oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego w Chorzowie.

ZNP: Dbamy przede wszystkim o uczniów

Zajęcia pozalekcyjne będą się odbywać zgodnie z planem, a szkolne wycieczki będą nadal organizowane – dla uczniów szkół w Chorzowie, w związku z protestem nauczycieli, nic się nie zmieni.

- Traktujemy ten protest włoski jako akcję informacyjną dla społeczeństwa. Chcemy pokazać co jest w naszych obowiązkach, żeby obalić ten mit 18 godzin. Dla uczniów nic się nie zmienia, bo my dbamy przede wszystkim o uczniów – tłumaczy Ewa Niedbała, prezes chorzowskiego oddziału ZNP.

Nauczyciele przypomną co robią poza swoimi obowiązkami

W trakcie tego protestu nauczyciele w Chorzowie będą informować o tym, że wykonują wiele dodatkowych czynności, które nie należą do ich obowiązków, takich jak: bezpłatne prowadzenie kółek zainteresowań, sobotnie wyjazdy na konkursy z uczniami, sporządzanie sprawozdań z pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej czy pisanie i koordynowanie projektów unijnych.

Nauczyciele przypomną także o swoich postulatach, a to m.in.: wzrost nakładów na edukację, wzrost wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty, odchudzenie podstawy programowej, kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej czy zmniejszenie biurokracji w szkołach.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Melisa

    Wam ciągle mało powinni wam jeszcze dodać dwa miesiące wolnego bo ferie,wakacje,zielone szkoły za to wam płacą z naszych podatków!!!Do roboty !!! Albo na dół na Halembe głęboką na ściane to odechce się wam strajkować i zobaczycie robotę i warunki !!!Nikt wam nie każe chodzić na dodatkowe kółka !!!

  • Yo

    A ile zapłaciłaś podatku w zeszłym roku, pochwalisz się?

  • Wili

    Jeśli bedą tak robić jak ty chcesz to nie pozostanie młodzieży nic innego niż Halemba głęboka...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.