Wiadomości z Chorzowa

Przygoda na cztery łapy w Parku Śląskim! W sobotę zawody w Dogtrekkingu

  • Dodano: 2022-06-08 09:30

W sobotę 11 czerwca odbędą się trzecie w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Jak co roku impreza dedykowana jest zarówno zaawansowanym sportowcom, jak i całym rodzinom. Na amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą dwie trasy wyznaczone parkowymi alejami i ścieżkami. Wyjątkowość tej edycji polega na tym, że start zaplanowany jest na godzinę 20.00, co będzie wiązało się ze zwiedzaniem Parku po zmroku. Wydarzenie wspiera Województwo Śląskie.

Zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Parku Śląskim

Nie trzeba być zawodowcem, aby wziąć udział w Pucharze Polski w Dogtrekkingu. Dogtrekking jest sportem, który łączy ludzi. Można w fantastycznej atmosferze spędzić aktywnie czas, zapewniając rozrywkę całej rodzinie oraz czworonogom. Zdecydowanie jest to dyscyplina dla osób, które uwielbiają spędzać dużo czasu na łonie natury ze swoim psem. Wysiłek zostaje nagrodzony widokami wspaniałych okoliczności przyrody Województwa Śląskiego i poznaniem innych dogtrekkerów.

Dogtrekking na przestrzeni lat stał się sportem na wpół wyczynowym. Jednocześnie nie zamknął się na turystów i
aktywne rodziny z małymi dziećmi, traktujące start jako ciekawszą wersję spaceru z psem.

Puchar Polski w Dogtrekkingu

Zawody w Parku Śląskim będą polegały na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z dwóch tras (5 i 12 km) w oparciu o mapę turystyczną. Organizatorzy przed startem objaśnią trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. Istotne jest, że w Pucharze Polski w Dogtrekkingu 2022 może wystartować każdy z niemal każdym psem. W tracie imprezy odbędą się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie będzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.

- Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 25 km (niedostępną w Parku) trasę w około 2,5 godziny jak i rodziny, które najczęściej wybierają krótszą trasę oraz traktują udział czysto rekreacyjnie. Zabawa została tak skonstruowana, aby każdy właściciel psa znalazł tutaj miejsce dla siebie -  mówi dyrektor zawodów Paweł Bonk.

Program Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Parku Śląskim:

Start, meta oraz biuro zawodów będą znajdować się na Polach Marsowych.

  • 18.00 – 19.30 – odbiór pakietów startowych, odprawa weterynaryjna
  • 19.45 - wydawanie map, odprawa techniczna
  • 20.00 – START
  • 22.30 – warsztaty z lekarzem weterynarii
  • 23.00 – dekoracja

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.dogtrekking.com.pl.

Przygoda na cztery łapy w Parku Śląskim! W sobotę zawody w Dogtrekkingu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również