Wiadomości z Chorzowa

Przygotowania do Sylwestra trwają. Na Stadionie Śląskim wznoszona jest ogromna scena

  • Dodano: 2019-12-13 09:15

31 grudnia na Stadionie Śląskim po raz kolejny odbędzie się Sylwestrowa Moc Przebojów z telewizją Polsat. Przygotowania do tej wyjątkowej nocy trwają. Na stadionie wznoszona jest ogromna scena.

To będzie druga "Sylwestrowa Moc Przebojów" z Polsatem organizowana na Stadionie Śląskim. Przed rokiem do "Kotła Czarownic" przyszło 40 tysięcy osób. We wcześniejszych latach impreza była organizowana na scenie przed Spodkiem. Przeniesiono ją ze względu na organizowany w Katowicach szczyt klimatyczny. Władze województwa śląskiego i Katowic doszły do wniosku, że ze względu na sukces frekwencyjny zeszłorocznego Sylwestra należy w tym roku ponownie zorganizować imprezę w Kotle Czarownic. Przed wielotysięczną publicznością wystąpią m.in.: Ronnie Ferrari, DJ Bobo, Michał Szpak, Enej i zespół Ich Troje.

Na stadionie wznoszona jest ogromna scena

Przygotowania do tej wyjątkowej nocy trwają. Na stadionie wznoszona jest ogromna scena. Jej całkowita powierzchnia to 760 metrów kwadratowych. Szerokość zabudowy scenicznej to 121 metrów a wysokość - 28. Uzupełni ją prawie 760 mkw ekranów ledowych i 1200 urządzeń oświetleniowych – prawie o jedną trzecią więcej niż podczas ubiegłorocznego Sylwestra. Moc nagłośnienia wyniesie 400 kW, a koncert pokaże 16 kamer. Warto dodać, że ciężar sceny to aż 360 ton!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również