Wiadomości z Chorzowa

Psycho Fans Ruchu Chorzów staną przed sądem!

 • Dodano: 2019-05-06 11:45

Prawie 100 zarzutów postawiła prokuratura 53 członkom grupy Psycho Fans. Gang skupiony wokół pseudokibiców Ruchu Chorzów stanie przed sądem za handel narkotykami, rozboje, pobicia czy kradzieże. Jeden z pobitych przez członków gangu mężczyzn zmarł.

Jak ustaliła Prokuratura Krajowa, Psycho Fans, czyli grupa pseudokibiców Ruchu Chorzów działała od 2010 do 2017 roku. W tym czasie członkowie grupy mieli się zajmować handlem narkotykami, kradzieżami, rozbojami, czy pobiciami. Jedno z nich zakończyło się śmiercią pobitego mężczyzny. Zmarł ciężko pobity jeden z kibiców zwaśnionej z pseudokibicami Ruchu grupy kibiców innej, śląskiej drużyny.

53 osoby zostały oskarżone łącznie o prawie 100 przestępstw

Aktem oskarżenia objęto 53 osoby, którym zarzucono popełnienie łącznie prawie 100 przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, przestępstw polegających na obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych, kradzieży z włamaniami, rozbojów, a także zabójstwa i pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Skutkiem brutalnego pobicia było m.in. doprowadzenie do śmierci jednego z kibiców konkurencyjnej drużyny piłkarskiej. W innym przypadku sprawcy dopuścili się pocięcia maczetami pokrzywdzonego, który na skutek tego czynu, a zwłaszcza uszkodzenia znacznych partii ciała, doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Wg, prokuratury grupą Psycho Fans kierowali Maciej M. ps. "Maślak", Łukasz L. ps. "Lucky" oraz Maciej S. ps. "Maciuś", a w jej skład wchodziło kilkudziesięciu mężczyzn z terenu Śląska oraz z innych regionów Polski. Większość członków grupy było już wcześniej karanych, a w popełnianiu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu posługiwali się niebezpiecznymi przedmiotami, takimi jak maczety, młotki, pałki.

Zeznania świadka koronnego

Ujawnienie przestępstw i rzeczywistego rozmiaru działalności tej grupy, stało się możliwe m.in. dzięki zeznaniom świadka koronnego, ponieważ dowód ten dopuścił Sąd Okręgowy w Katowicach na wniosek prokuratora. Jednocześnie kilku podejrzanych korzystając z instytucji nadzwyczajnego złagodzenia kary, zdecydowało się złożyć obszerne wyjaśnienia, w których ujawniono liczne przestępstwa popełnianie przez członków grupy.

Część z oskarżonych nadal przebywa w areszcie

Spośród oskarżonych nadal tymczasowo aresztowane są 34 osoby. Ponadto w trakcie śledztwa na mieniu oskarżonych dokonano zabezpieczania majątkowego na łączną kwotę ponad 280 tysięcy złotych.

Łącznie w ramach dotychczasowego śledztwa dotyczącego działalności zorganizowanej grupy przestępczej skupionej wokół pseudokibiców "Psycho Fans" Ruch Chorzów, zarzuty usłyszało 95 osób. W dalszym ciągu toczy się postępowanie przygotowawcze co do kilkudziesięciu czynów ujawnionych w wyniku dotychczasowych czynności.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Mlody

  Pozdrowienia do Więzienia trzymajcie się Bracia!!! [...] 60!

 • Ginter

  Jeszcze tylko cofnąć dotacje z miasta na ten śmieszny klubik..

 • Tysia

  I dzień staje się lepszy. Mniej dziadostwa na ulicy.

 • brawo

  Świetne wieści. Ktoś w końcu robi porządek z tym dziadostwem.

 • Mlody

  Jesteś dębu!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.