Wiadomości z Chorzowa

Radni Młodzieżowej Rady Miasta zamontowali pierwsze „hotele dla owadów”

  • Dodano: 2021-09-14 08:30, aktualizacja: 2021-09-14 08:32

Dla radnych Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów ekologia zawsze była wyjątkowo ważnym tematem. Z tego powodu młodzi ludzie podjęli kolejne działania mające na celu poprawę stanu środowiska naturalnego w mieście – zamontowali pierwsze domki dla owadów, w których te będą mogły budować gniazda i przetrwać nadchodzącą zimę. 

Młodzi dla środowiska

Radni Młodzieżowej Rady Miasta Chorzów po raz kolejny udowodnili, jak ważne dla nich jest dbanie o środowisko. Po cyklicznych akcjach trash challenge, polegających na sprzątaniu terenów zielonych, młodzi ludzie podjęli kolejne działania w zakresie ekologii. Tym razem postanowili zadbać o owady – postawiono dla nich specjalne domki, które mają umożliwić im przetrwanie nadchodzącej zimy. Będą mogły w nich zamieszkać m.in. osy, pszczoły, a także motyle. Pierwsze domki dla owadów stanęły w Parku Róż; kolejne mają się pojawić przy stawie Amelung w Chorzowie II. 

Imitacja środowiska naturalnego

Domki dla owadów to drewniane budki, w których znajdują się małe przestrzenie wypełnione ściółką lubianą przez owady – m.in. trocinami czy patykami. Domki mają przypominać ich naturalne miejsca lęgowe – dobrze dobrana ściółka ułatwi owadom budowanie gniazd, w których będą mogły przeczekać zbliżającą się wielkimi krokami zimę. Młodzi radni mają nadzieję, że ich działania przyczynią się do lepszego zapylania roślin owadopylnych, których w Parku Róż nie brakuje. Są to już ostatnie działania obecnej kadencji Młodzieżowej Rady Miasta. Rada w obecnym składzie organizowała m.in. akcję trash challenge a także udzielała się w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również