Wiadomości z Chorzowa

Radny zachęca do malowania po swoim banerze – dlaczego?

  • Dodano: 2024-04-05 14:30

Miejski radny Bartłomiej Czaja postanowił w wyjątkowy sposób radzić sobie z osobami, które celowo niszczą materiały wyborcze. Na swoim banerze wyborczym umieścił miejsce na malunki, gdzie wandale mogą popisać się swoimi umiejętnościami artystycznymi.

Wybory już za pasem!

Kampania wyborcza jest już na finiszu – w najbliższą niedzielę udamy się do lokali wyborczych, aby oddać głos na naszego reprezentanta w postaci radnego miejskiego, wojewódzkiego i prezydenta miasta. Działania kampanijne opierają się zarówno na spotkaniach z mieszkańcami, jak i rozpowszechnianiu materiałów wyborczych: banerów, plakatów i ulotek.

Wiele banerów pada ofiarą wandali – są rozcinane bądź zamalowywane. Podczas trwającej kampanii w Chorzowie wielokrotnie dochodziło do niszczenia materiałów wyborczych. Ofiarą takich działań padł również radny Bartłomiej Czaja, który ubiega się o kolejną kadencję w radzie miasta.

Kreatywne rozwiązanie

Radny postanowił w kreatywny sposób podejść do problemu niszczenia materiałów wyborczych. Na swoim banerze umieścił „miejsce na Twoje graffiti”. W białym polu może powstać dowolny malunek.

- W Chorzowie mamy wielu niespełnionych artystów, którzy pod osłoną nocy, w kapturach, zamaskowani muszą malować w nielegalnych miejscach. Tak się ostatnio stało na moich banerach. Dlatego postanowiłem dać wam szansę, młodzi artyści. Specjalnie na moim banerze znajdziecie miejsce na graffiti – wyjaśnia radny.

Radny liczy, że akcja pobudzi kreatywność mieszkańców. Podkreśla, że miejsce, w którym znajduje się baner, jest zabezpieczone monitoringiem. Niestety nie powstrzymał wandali i baner z miejscem na malunek został przecięty na pół. Radny zdążył już go naprawić.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również