Wiadomości z Chorzowa

Remont ulicy 3 Maja – kiedy się zakończy?

 • Dodano: 2022-04-19 07:00, aktualizacja: 2022-04-15 13:23

Mieszkańcy Chorzowa II są już bardzo zmęczeni stale przedłużającym się remontem ulicy 3 Maja. Wiele małych biznesów mających siedziby w okolicy modernizowanej drogi upadło, a okoliczni mieszkańcy na co dzień muszą mierzyć się z hałasem i ogromnymi korkami. Wszyscy zadają sobie jedno pytanie – czy to się kiedyś skończy?

Chorzowskie never ending story

Remont ulicy 3 Maja w Chorzowie II rozpoczął się w IV kwartale 2019 roku. Jaki jest stan drogi po 3 latach remontu? Jak podkreślają sami mieszkańcy, droga wygląda tak, jakby remont dopiero co się rozpoczął

-Raczej ten remont się szybko nie skończy. Droga coraz bardziej rozkopana. – mówi mieszkanka Chorzowa II.

Mieszkańcy okolicznych terenów skarżą się na korki oraz hałasy. Podkreślają też, że wiele małych firm działających niegdyś na tej ulicy zakończyło działalność właśnie przez trwający od 3 lat remont.

Po drodze wiele opóźnień

Remont ulicy 3 Maja wielokrotnie był wstrzymywany. Jak wskazuje Katarzyna Hohuł, z wydziału promocji UM, opóźnienia były spowodowane m.in. koniecznością przebudowy dodatkowych niezewidencjonowanych wcześniej kabli elektroenergetycznych oraz teletechnicznych, realizacja robót związanych z przebudową przyłączy kanalizacji sanitarnych do budynków oraz sieci gazowej. Jednym z ważniejszych powodów opóźnień była pandemia COVID-19, która znacznie ograniczała pracę brygad roboczych.

Kiedy ten remont się skończy?

To pytanie z pewnością zadają sobie mieszkańcy Chorzowa II. Zatem kiedy 3-letni remont zostanie zakończony? Jak twierdzi Urząd Miasta, prace powinny zakończyć się w tym roku. Nie wiadomo jednak, czy nastąpi to w połowie roku, czy raczej pod jego koniec.


Myślicie, że remont rzeczywiście zostanie zakończony jeszcze w tym roku? Dajcie znać w komentarzach!

Komentarze (12)    dodaj »

 • Henio

  Ten kto projektował skrzyżowanie 3 Maja ze Składową powinien dostać zakaz wykonywania zawodu projektanta układu drogowego.Tam NIGDY nie było korków - teraz są codziennie.A wystarczyło:1. zrobić pas lewoskrętu (w ul.Składową od kierunku Świętochłowic) a ruch na wprost puścić te 30 metrów wcześniej już po torowisku2. zrobić lewoskręt (w ul Waxmanna) a pas ruchu na wprost i w prawo w Składową zrobić wykorzystując to co obecnie niby ma być trawnikiem a jest klepiskiem.

 • Wkurzony

  Pomimo skrętów RCB wykonawca w żaden sposób nie zabezpieczył remontu. Ciężkie znaki drogowe przewracają się na chodniki. Za chwilę dojdzie do tragedii.

 • Leni234

  Nic dodac , nic ujac SKANDAL Za co by sie nie zabrali to wszystko i tak spartaczone.Wybudowali Centrum przesiadkowe w rynku,a Tramwaje jadace z Katowic w kierunku Chorzowa II nie moga zawrocic spowrotem w kier.. Parku Slaskiego tylko moga jechac w przypadku awarii do Chorzowa Batorego.a mozna by bylo dobudowac awaryjny skret z ul. Wolnosci przez ul.Jagiellonska przy Urzedzie Miejskim w kierunku Rynku,byloby po sprawie.Powstalaby petla tramwajowych.Ale ktoby o tym pomyslal.TS zakupuja Tabor tramwajowy jednokierunkowy co nie jest efektywne Wagony dwukierunkowe sa wydajniejsze w eksploatacji o czym wiedza tramwajarze.Ciekawe jak bedzie wygladalo wybudowanie nowego ukladu komunikacyjnego w okolicy ul.Metalowcow

 • Ernest Swein

  Ciekawe. Ja też mieszkam w Chorzowie i nie widzę problemu. Każdy remont wymaga czasu. Koniec końców będą to piękne ulice. To że hołota się wyniesie tym lepiej. Im mniej narzekającej hołoty tym lepiej. O co chodzi?? O brak bram do picia alkoholu. Są likwidowane. O co chodzi?? O brak zagajników do picia alkoholu. O co chodzi?? O to że cholota jest osaczana w każdym mieście. Bo my nie chcemy barłogu i dziadostwa. My chcemy kultury i jakości. Wy się nie wpisujecie w ten system.

 • Szabelek

  Czyli że zamykające się małe firmy to hołota? Szacun...

 • Ii

  Tak samo ul. Powstańców. Końca nie widać. Krajobraz jak na Ukrainie.

 • mieszkaniec 2

  Jak zmienią się "władze" MZiM, a przede wszystkim "obecne władze miasta" !!!Takie przygotowanie i prowadzenie robót - to nie "skandal" to …( resztę niech dopowiedzą mieszkańcy przy najbliższych wyborach Rady Miejskiej) .

 • Erwin Schulz

  Wolisz władze PiS?? Ja mieszkam w takiej gminie!! Kawałka chodnika kawałka remontu. Wszystko na kościół, krzyże i kaplice. Składamy się na obiady dla dzieci w szkole po 12,95zl. dziennie bo wszystko idzie na klechy.

 • Steff Erest

  Zmienią się władze miasta i zamiast dróg będą remontowa krzyże. Wtedy zobaczysz jak jest fajnie. Ja żyję w takim mieście. Kawałek chodnika to szambo. Wszystkie pieniądze idą na pielgrzymki, bratnie parafie i kapliczki.

 • Ludek

  Jak już tak przyłączają różne media, to mogli też sieć ciepłowniczą przyłączyć!

 • Wodnik

  Dno i wodorosty ten remont nigdy się nie skończy winny urząd miast. Przejście podziemne metalowców to jest dopiero zpaprana robota ponad 2mln zł. Dziękować ukr co tam pracowali i pili. W tym roku rowerów nie będzie to po co było budować te stacje?! Chorzów najbardziej dziadowskie miasto na Śląsku dziękuję Ci bryloku

 • Mieszkaniec

  W tym roku? Chyba w tym dziesięcioleciu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również