Wiadomości z Chorzowa

Remont ulicy Nowej w Chorzowie wchodzi w kolejny etap. Będą utrudnienia dla kierowców

  • Dodano: 2022-12-07 07:30, aktualizacja: 2022-12-07 07:49

Już dziś rozpoczyna się nowa faza remontu ulicy Nowej w Chorzowie. Trzeba przygotować się na utrudnienia. Modernizacja obejmie ponad 200-metrowy odcinek.

Już w środę 7 grudnia przed południem rozpocznie się realizacja kolejnego etapu remontu ulicy Nowej w Chorzowie. Tym razem, prace będą przeprowadzane na odcinku o długości ok. 200 metrów od rejonu wjazdu na teren firmy Alstom w kierunku ul. Katowickiej.

Prace drogowe na ulicy Nowej rozpoczęły się w połowie listopada, a modernizacja rozpoczęła się od skrzyżowania z ul. Kruszcową w kierunku ul. Skłodowskiej-Curie.

W środę rusza drugi etap prac drogowych na ulicy Nowej

Ze względu na zakres prowadzonych robót oraz konieczność utrzymania dojazdu do firm przy ul. Nowej wyłączona z ruchu zostanie połowa jezdni. Na zwężonym odcinku jezdni wprowadzony zostanie wahadłowy ruch pojazdów sterowany sygnalizacja świetlną – informują pracownicy MZUiM Chorzów.

Co ważne, w  środę udostępniony zostanie dla ruchu kołowego przejazd przez torowisko tramwajowe w ciągu Nowej. Nie trzeba już będzie korzystać z dotychczasowych objazdów wyznaczonych na czas realizacji pierwszego etapu prac. Wróci stała organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Katowickiej i Nowej.

Kiedy wykonawca robót planuje zakończenie robót w tej fazie? Mają zamknąć się z końcem grudnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również