Wiadomości z Chorzowa

Rodzinny Piknik Naukowy już w najbliższy piątek!

  • Dodano: 2023-09-06 13:45

Już w piątek, 9 września, na terenie Kampusu Chorzowskiego Wydziału Nauk Ś cisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się całodniowy Rodzinny Piknik Naukowy. Nie zabraknie atrakcji dla dużych i małych!

Całodniowe spotkanie z nauką

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Nauk Ś cisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w ramach projektu „PIN UŚ – Popularyzacja i Nauka”. Cele wydarzenia jest zainteresowanie mieszkańców naukami ś cisłymi, technologią, inżynierią i matematyką. Piknik odbędzie się na terenie chorzowskiego kampusu UŚ (ul. 75. Pułku Piechoty 1A), rozpocznie się o godz. 9:00 i potrwa do 20:00. Udział w pikniku jest bezpłatny.

Atrakcje dla każdego

Od godziny 9:00 do 14:00 w ramach pikniku będą odbywały się wykłady i warsztaty popularnonaukowe dla szkół, a od 17:00 do 20:00 – otwarte wykłady popularnonaukowe o zdrowiu. Na terenie kampusu rozstawione będą namioty, w których będą odbywały się pokazy popularnonaukowe z fizyki, chemii i inżynierii materiałowej. 
Oprócz tego na pikniku nie zabraknie food-trucków, konkursów, dmuchańców i całej strefy rekreacji, a także stoiska Budżetu Obywatelskiego Miasta Chorzów. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również